Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse schoenenverkoper neemt merkrechten failliet Esprit over

Duitse schoenenverkoper neemt merkrechten failliet Esprit over

ESSEN (ANP/DPA) - Deichmann, de grootste schoenenverkoper van Duitsland, heeft de merkrechten van het failliete modeconcern Esprit gekocht. Het Duitse concern, dat in Nederland eigenaar is van vanHaren, neemt volgens Esprit alle merkrechten over, maar wil zich concentreren op het schoenenassortiment.

Deichmann neemt de merkrechten over in Europa en de Verenigde Staten. De merkrechten voor Europa zouden aanvankelijk naar een Britse investeerder gaan, voordat het bod van Deichmann werd geaccepteerd. Deichmann heeft sinds 2020 schoenencollecties ontworpen met Esprit en is sinds 2019 licentiehouder van het nu failliete modeconcern.

In mei heeft Esprit faillissement aangevraagd voor zijn Europese activiteiten. In augustus werd bekend dat Esprit voor het eind van dit jaar al zijn 56 winkels in Duitsland sluit. De Nederlandse tak werd een maand eerder failliet verklaard. Duitsland was de belangrijkste markt voor het concern.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig aan drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

16 minuten geleden
Kwartaalwinst Ryanair krijgt knauw door grote Italiaanse boete

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.

54 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

1 uur geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

1 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

8 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

18 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

19 uur geleden