Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering wil meer macht voor kartelwaakhond

Duitse regering wil meer macht voor kartelwaakhond

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering is van plan meer macht te geven aan de mededingswaakhond Bundeskartellamt om concurrentieschendingen beter aan te pakken. Er wordt nu gewerkt aan wetgeving daarvoor. De kartelwaakhond zou daardoor bijvoorbeeld zelf maatregelen kunnen opleggen om marktverstoringen tegen te gaan. Nu houdt het Bundeskartellamt nog vooral toezicht en worden onderzoeksrapporten opgesteld.

Ook zou het makkelijker moeten worden voor het Bundeskartellamt om winsten van bedrijven af te pakken die zijn verdiend met schendingen van concurrentiewetgeving en kartelvorming. Tevens zou het mogelijk moeten worden om bedrijven in stukken te breken als ze te machtig zijn geworden.

"Concurrentie is de beste manier om consumenten te beschermen tegen onrechtvaardige prijsverhogingen", aldus minister van Economische Zaken Robert Habeck. Hij stelt dat het gaat om een van de grootste veranderingen in de Duitse kartelregels in decennia. Het parlement moet nog wel instemmen met de grotere bevoegdheden voor het Bundeskartellamt. Habeck hoopt dat dit snel gebeurt.

Het Duitse bedrijfsleven zei dat de overheid hierdoor mogelijk te veel macht krijgt om op te treden in de markt. Volgens de belangengroep BGA kunnen Duitse bedrijven benadeeld worden ten opzichte van Europese concurrenten omdat de overheid optreedt tegen ondernemingen die "te succesvol" zijn.

Meer uit Financieel

Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

12 minuten geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

1 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

1 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

2 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

3 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

3 uur geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

4 uur geleden