Duitse regering wil meer macht voor kartelwaakhond
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering is van plan meer macht te geven aan de mededingswaakhond Bundeskartellamt om concurrentieschendingen beter aan te pakken. Er wordt nu gewerkt aan wetgeving daarvoor. De kartelwaakhond zou daardoor bijvoorbeeld zelf maatregelen kunnen opleggen om marktverstoringen tegen te gaan. Nu houdt het Bundeskartellamt nog vooral toezicht en worden onderzoeksrapporten opgesteld.
Ook zou het makkelijker moeten worden voor het Bundeskartellamt om winsten van bedrijven af te pakken die zijn verdiend met schendingen van concurrentiewetgeving en kartelvorming. Tevens zou het mogelijk moeten worden om bedrijven in stukken te breken als ze te machtig zijn geworden.
"Concurrentie is de beste manier om consumenten te beschermen tegen onrechtvaardige prijsverhogingen", aldus minister van Economische Zaken Robert Habeck. Hij stelt dat het gaat om een van de grootste veranderingen in de Duitse kartelregels in decennia. Het parlement moet nog wel instemmen met de grotere bevoegdheden voor het Bundeskartellamt. Habeck hoopt dat dit snel gebeurt.
Het Duitse bedrijfsleven zei dat de overheid hierdoor mogelijk te veel macht krijgt om op te treden in de markt. Volgens de belangengroep BGA kunnen Duitse bedrijven benadeeld worden ten opzichte van Europese concurrenten omdat de overheid optreedt tegen ondernemingen die "te succesvol" zijn.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
14 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
15 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
19 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
20 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
21 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
21 uur geleden