Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering is bereid om Siemens Energy te hulp te schieten

Duitse regering is bereid om Siemens Energy te hulp te schieten

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering is bereid om de in de problemen geraakte Duitse gasturbinemaker Siemens Energy te hulp te schieten. Er worden al gesprekken gevoerd over maar liefst 16 miljard euro aan staatsgaranties. Die garanties zouden ervoor moeten zorgen dat het bedrijf projecten kan blijven uitvoeren.

"Siemens Energy is een heel belangrijk bedrijf", zei bondskanselier Olaf Scholz vrijdag tijdens een persconferentie in Brussel. "Ik kan melden dat we zeer goede en vertrouwelijke gesprekken voeren."

Donderdag werd bekend dat Siemens Energy de Duitse regering om financiƫle hulp heeft gevraagd om zijn in moeilijkheden verkerende windturbinetak Siemens Gamesa te ondersteunen. Op de beurs in Frankfurt reageerden beleggers geschokt. Het beursgenoteerde Siemens Energy verloor ruim een derde van zijn beurswaarde. Vrijdag herstelde de koers wel weer met 9 procent.

Recordverlies

De onderneming waarschuwde eerder dit jaar al voor de aanhoudende problemen met het onderdeel. In het afgelopen kwartaal leed de onderneming vervolgens een recordverlies. Dat kwam door hoge de kosten die verband hielden met het oplossen van technische problemen met windturbines op land.

De Duitse regering lijkt te willen voorkomen dat ze dezelfde fout maakt als ruim tien jaar terug, toen Duitsland zijn industrie op het vlak van zonne-energie praktisch om liet vallen. Maar volgens bronnen van financieel persbureau Bloomberg zou Berlijn niet zonder voorwaarden de portemonnee willen trekken. Van industrieconcern Siemens, de grootste aandeelhouder en voormalig moederbedrijf van Siemens Energy zouden ook flinke stappen worden verwacht.

Personeelstekorten

Fabrikanten van windmolens hebben het al tijden moeilijk, onder meer door hoge grondstofprijzen. Ook is er een tekort aan geschoold personeel en houden lange vergunningsprocedures de uitbreiding van windmolenparken tegen. Onlangs waarschuwde Vestas Wind Systems, de grootste windmolenfabrikant ter wereld, voor tegenvallende orders. Ook kampt het bedrijf met stijgende kosten. Het Amerikaanse industrieel conglomeraat General Electric (GE) lijdt eveneens flink verlies op zijn activiteiten op het gebied van windparken op zee.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

4 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

5 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

5 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

6 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

6 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

7 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

9 uur geleden