Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering is bereid om Siemens Energy te hulp te schieten

Duitse regering is bereid om Siemens Energy te hulp te schieten

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering is bereid om de in de problemen geraakte Duitse gasturbinemaker Siemens Energy te hulp te schieten. Er worden al gesprekken gevoerd over maar liefst 16 miljard euro aan staatsgaranties. Die garanties zouden ervoor moeten zorgen dat het bedrijf projecten kan blijven uitvoeren.

"Siemens Energy is een heel belangrijk bedrijf", zei bondskanselier Olaf Scholz vrijdag tijdens een persconferentie in Brussel. "Ik kan melden dat we zeer goede en vertrouwelijke gesprekken voeren."

Donderdag werd bekend dat Siemens Energy de Duitse regering om financiƫle hulp heeft gevraagd om zijn in moeilijkheden verkerende windturbinetak Siemens Gamesa te ondersteunen. Op de beurs in Frankfurt reageerden beleggers geschokt. Het beursgenoteerde Siemens Energy verloor ruim een derde van zijn beurswaarde. Vrijdag herstelde de koers wel weer met 9 procent.

Recordverlies

De onderneming waarschuwde eerder dit jaar al voor de aanhoudende problemen met het onderdeel. In het afgelopen kwartaal leed de onderneming vervolgens een recordverlies. Dat kwam door hoge de kosten die verband hielden met het oplossen van technische problemen met windturbines op land.

De Duitse regering lijkt te willen voorkomen dat ze dezelfde fout maakt als ruim tien jaar terug, toen Duitsland zijn industrie op het vlak van zonne-energie praktisch om liet vallen. Maar volgens bronnen van financieel persbureau Bloomberg zou Berlijn niet zonder voorwaarden de portemonnee willen trekken. Van industrieconcern Siemens, de grootste aandeelhouder en voormalig moederbedrijf van Siemens Energy zouden ook flinke stappen worden verwacht.

Personeelstekorten

Fabrikanten van windmolens hebben het al tijden moeilijk, onder meer door hoge grondstofprijzen. Ook is er een tekort aan geschoold personeel en houden lange vergunningsprocedures de uitbreiding van windmolenparken tegen. Onlangs waarschuwde Vestas Wind Systems, de grootste windmolenfabrikant ter wereld, voor tegenvallende orders. Ook kampt het bedrijf met stijgende kosten. Het Amerikaanse industrieel conglomeraat General Electric (GE) lijdt eveneens flink verlies op zijn activiteiten op het gebied van windparken op zee.

Meer uit Financieel

Honderden vluchten geschrapt door tweedaagse staking Lufthansa

FRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.

17 minuten geleden
Wachttijden voor WIA-keuring lopen verder op

AMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.

18 minuten geleden
Ierse regering trekt extra geld uit voor verlaging brandstofprijs

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.

48 minuten geleden
Olieprijs weer boven 100 dollar na mislukte vredesbesprekingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stegen maandag weer tot boven de 100 dollar per vat. De stijging volgde op het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in het Pakistaanse Islamabad, afgelopen weekend. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren, dat vorige week voor een periode van twee weken werd ingesteld, in gevaar.

49 minuten geleden
Aantal faillissementen stijgt met 12 procent in maart

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in februari

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.

1 uur geleden
Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

8 uur geleden