Duitse president test negatief op virus, maar blijft in isolement
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zondag voor de tweede keer negatief getest op het coronavirus, nadat zaterdag bekend werd dat een lijfwacht van hem besmet is geraakt. Hij is in quarantaine gegaan en wordt de komende dagen opnieuw getest.
Intussen heeft het stijgende aantal besmette gevallen in de zuidelijke deelstaat Beieren zondag de helft van de districten en steden in de deelstaat ertoe aangezet om strengere beperkingen in te voeren. De regels, waaronder strengere eisen voor het dragen van een mondmasker en een vroegere avondklok voor restaurants, zullen vanaf maandag van kracht gaan in gebieden waar het aantal gevallen in de afgelopen zeven dagen gemiddeld meer dan 35 per 100.000 bedraagt. Wanneer dat aantal meer dan vijftig is, moeten bijeenkomsten beperkt worden tot twee huishoudens of maximaal vijf personen.
De strengere maatregelen komen nadat Duitsland zondag 5587 nieuwe gevallen van het coronavirus meldde, tegenover 7830 de dag ervoor. In het weekend worden er minder gevallen gemeld aan het Robert Koch Instituut (RKI), de gezondheidsdienst van het land.
Demonstratie
Ongeveer 1100 mensen demonstreerden zondag in de westelijke stad Dortmund tegen de coronamaatregelen door de regering. Velen op het protest georganiseerd door de actiegroep Querdenken (Dwarsdenken), droegen geen maskers. De groep zat achter twee massale demonstraties in Berlijn eerder dit jaar ook al bij groepen rechtsextremisten.
De kleine demo komt op het moment dat uit een op zondag gepubliceerd onderzoek blijkt dat meer dan twee derde, ofwel 68 procent van de Duitsers tevreden is over de aanpak van de coronaviruspandemie door de overheid.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
9 uur geleden