Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse president test negatief op virus, maar blijft in isolement

Duitse president test negatief op virus, maar blijft in isolement

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zondag voor de tweede keer negatief getest op het coronavirus, nadat zaterdag bekend werd dat een lijfwacht van hem besmet is geraakt. Hij is in quarantaine gegaan en wordt de komende dagen opnieuw getest.

Intussen heeft het stijgende aantal besmette gevallen in de zuidelijke deelstaat Beieren zondag de helft van de districten en steden in de deelstaat ertoe aangezet om strengere beperkingen in te voeren. De regels, waaronder strengere eisen voor het dragen van een mondmasker en een vroegere avondklok voor restaurants, zullen vanaf maandag van kracht gaan in gebieden waar het aantal gevallen in de afgelopen zeven dagen gemiddeld meer dan 35 per 100.000 bedraagt. Wanneer dat aantal meer dan vijftig is, moeten bijeenkomsten beperkt worden tot twee huishoudens of maximaal vijf personen.

De strengere maatregelen komen nadat Duitsland zondag 5587 nieuwe gevallen van het coronavirus meldde, tegenover 7830 de dag ervoor. In het weekend worden er minder gevallen gemeld aan het Robert Koch Instituut (RKI), de gezondheidsdienst van het land.

Demonstratie

Ongeveer 1100 mensen demonstreerden zondag in de westelijke stad Dortmund tegen de coronamaatregelen door de regering. Velen op het protest georganiseerd door de actiegroep Querdenken (Dwarsdenken), droegen geen maskers. De groep zat achter twee massale demonstraties in Berlijn eerder dit jaar ook al bij groepen rechtsextremisten.

De kleine demo komt op het moment dat uit een op zondag gepubliceerd onderzoek blijkt dat meer dan twee derde, ofwel 68 procent van de Duitsers tevreden is over de aanpak van de coronaviruspandemie door de overheid.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

3 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

3 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

6 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

10 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

11 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

12 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

12 uur geleden