Duitse politie zoekt verder naar 'Rambo van Oppenau'
OPPENAU (ANP/DPA) - De Duitse politie maakt rond het Duitse Oppenau in het Zwarte Woud nog steeds jacht op een gewapende man die zondag de dienstwapens van vier politiemensen heeft afgepakt en in de bossen bij de plaats is verdwenen. Het lijkt er op dat hij een soort manifest heeft achtergelaten.
Volgens een woordvoerder van de politie is het echter niet zeker dat de tekst van de 31-jarige 'Rambo van Oppenau' is. Op 2 velletjes gaat het over de toenemende technologisering van het leven en het eenvoudige leven in de bossen. Volgens Duitse media werd het schrijven in een plaatselijke horecagelegenheid gevonden. Volgens de politie valt er geen politieke richting uit op te maken.
Ondertussen wordt Oppenau scherp door de politie in de gaten gehouden en zijn ook speciale eenheden aanwezig. Een speciaal team van de politie loopt rond om de bevolking te informeren.
De man zonder vaste woonplaats had de politiemensen bij een controle zondagochtend met een vuurwapen bedreigd en hen gedwongen hun dienstpistool af te geven. Daarna vluchtte hij het bos is waar hij goed thuis is.
Meer uit Buitenland
ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
19 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
47 minuten geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
48 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA/AFP/RTR) - De nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar is in Polen met ceremonieel vertoon ontvangen door zijn ambtgenoot Donald Tusk. Magyar versloeg vorige maand bij verkiezingen de langzittende leider Viktor Orbán en brengt nu zijn eerste bezoek aan het buitenland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.
2 uur geleden