Duitse politie: zo min mogelijk verkeershinder bij grenscontroles
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse politie heeft meer duidelijkheid gegeven over hoe de paspoortcontroles bij de grenzen er vanaf maandag uit zullen zien. De Bundespolizei zegt dat er bij Noordrijn-Westfalen, een van de twee deelstaten die aan Nederland grenzen, steekproefsgewijs zal worden gecontroleerd om het verkeer zo min mogelijk te verstoren.
De politie beklemtoont oog te hebben voor de proportionaliteit van de acties. "Dit zijn nadrukkelijk geen volledige controles van al het grensoverschrijdende personen- en goederenverkeer. Eventuele hinder moet zo beperkt mogelijk worden gehouden."
De controles beginnen om middernacht stipt, meldt de politie. Dat gebeurt niet alleen bij de grens zelf, maar ook in het gebied daaromheen. "In het grensgebied tot 30 kilometer zullen we steekproefsgewijs, op wisselende plekken en tijdelijk bewakings- en controlemaatregelen uitvoeren."
Grensovergangen met Nederland
De autoriteiten roepen reizigers op om hun paspoort of ID-kaart bij de hand te houden om de controles zo soepel mogelijk te laten verlopen. Dat geldt ook voor treinpassagiers en mensen die te voet of met de fiets naar Duitsland gaan.
Duitse media schreven eerder al dat de deelstaat Nedersaksen, de deelstaat die aan Groningen, Drenthe en Overijssel grenst, controles wil uitvoeren bij de A7, de A37 en de A1. Ook bij andere grensovergangen zou incidenteel worden gecontroleerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.
1 minuut geledenCARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".
7 uur geleden