Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie valt binnen bij klimaatbetogers na vliegveldacties

Duitse politie valt binnen bij klimaatbetogers na vliegveldacties

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft invallen gedaan in woningen van klimaatbetogers. De huiszoekingen volgen op protestacties op meerdere Duitse luchthavens.

De politie in hoofdstad Berlijn bevestigt dat een operatie wordt uitgevoerd op verzoek van het openbaar ministerie in Frankfurt, zonder in detail te treden. Actiegroep Letzte Generation zegt dat de invallen zijn gericht tegen leden die vorige maand hebben meegedaan aan een actie op de luchthaven van die stad in Hessen. Daar lijmden betogers zich vast op het terrein en verstoorden daarmee het vliegverkeer.

Letzte Generation zegt dat niet alleen in Berlijn huiszoekingen worden gedaan, maar ook in meerdere andere steden. Volgens de groep worden huizen van "vreedzame betogers" doorzocht en worden DNA-monsters genomen. Letzte Generation wil dat de overheid meer doet om klimaatverandering tegen te gaan en vraagt aandacht voor de eigen standpunten met ontwrichtende acties, zoals wegblokkades en protesten op vliegvelden.

Meer uit Buitenland

Rechtszaak gestart tegen Russische kapitein na botsing Noordzee

LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.

20 minuten geleden
Iraanse diplomaten niet welkom in gebouwen Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.

26 minuten geleden
Groenland wil verdediging in NAVO-verband

NUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.

27 minuten geleden
Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

1 uur geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

1 uur geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

1 uur geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

1 uur geleden