Duitse politie valt binnen bij klimaatbetogers na vliegveldacties
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft invallen gedaan in woningen van klimaatbetogers. De huiszoekingen volgen op protestacties op meerdere Duitse luchthavens.
De politie in hoofdstad Berlijn bevestigt dat een operatie wordt uitgevoerd op verzoek van het openbaar ministerie in Frankfurt, zonder in detail te treden. Actiegroep Letzte Generation zegt dat de invallen zijn gericht tegen leden die vorige maand hebben meegedaan aan een actie op de luchthaven van die stad in Hessen. Daar lijmden betogers zich vast op het terrein en verstoorden daarmee het vliegverkeer.
Letzte Generation zegt dat niet alleen in Berlijn huiszoekingen worden gedaan, maar ook in meerdere andere steden. Volgens de groep worden huizen van "vreedzame betogers" doorzocht en worden DNA-monsters genomen. Letzte Generation wil dat de overheid meer doet om klimaatverandering tegen te gaan en vraagt aandacht voor de eigen standpunten met ontwrichtende acties, zoals wegblokkades en protesten op vliegvelden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
39 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
5 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
9 uur geleden