Duitse minister zinspeelt op verlenging grenscontroles
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse grenscontroles zijn effectief gebleken bij de aanpak van illegale migratie en mensensmokkel en kunnen worden verlengd. Dat zei de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser bij een bezoek aan de stad Görlitz aan de Poolse grens.
Faeser zei dat de grenscontroles wat haar betreft zo lang blijven als nodig, vermoedelijk tot het nieuwe Europese asielbeleid van kracht wordt. Ze voegde toe dat het dagelijks bestuur van de EU geïnformeerd moet worden als haar land de controles ook na 15 december wil handhaven.
Duitsland behoort net als Nederland tot de Schengenzone en dat betekent dat er normaliter vrij gereisd moet kunnen worden. Toch gingen de Duitse autoriteiten vorig jaar weer controleren aan de grenzen met Tsjechië, Polen en Zwitserland. Het land wilde meer grip krijgen op illegale migratie.
Faeser toonde zich in Görlitz positief over de impact van die tijdelijke maatregel. "We hebben veel succes geboekt in het terugbrengen van irreguliere immigratie", zei de minister. "De aanpak van mensensmokkelaars is erg effectief gebleken."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
10 minuten geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
3 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
6 uur geleden