Duitse minister zinspeelt op verlenging grenscontroles
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse grenscontroles zijn effectief gebleken bij de aanpak van illegale migratie en mensensmokkel en kunnen worden verlengd. Dat zei de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser bij een bezoek aan de stad Görlitz aan de Poolse grens.
Faeser zei dat de grenscontroles wat haar betreft zo lang blijven als nodig, vermoedelijk tot het nieuwe Europese asielbeleid van kracht wordt. Ze voegde toe dat het dagelijks bestuur van de EU geïnformeerd moet worden als haar land de controles ook na 15 december wil handhaven.
Duitsland behoort net als Nederland tot de Schengenzone en dat betekent dat er normaliter vrij gereisd moet kunnen worden. Toch gingen de Duitse autoriteiten vorig jaar weer controleren aan de grenzen met Tsjechië, Polen en Zwitserland. Het land wilde meer grip krijgen op illegale migratie.
Faeser toonde zich in Görlitz positief over de impact van die tijdelijke maatregel. "We hebben veel succes geboekt in het terugbrengen van irreguliere immigratie", zei de minister. "De aanpak van mensensmokkelaars is erg effectief gebleken."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
59 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
5 uur geleden