Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister zinspeelt op verlenging grenscontroles

Duitse minister zinspeelt op verlenging grenscontroles

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse grenscontroles zijn effectief gebleken bij de aanpak van illegale migratie en mensensmokkel en kunnen worden verlengd. Dat zei de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser bij een bezoek aan de stad Görlitz aan de Poolse grens.

Faeser zei dat de grenscontroles wat haar betreft zo lang blijven als nodig, vermoedelijk tot het nieuwe Europese asielbeleid van kracht wordt. Ze voegde toe dat het dagelijks bestuur van de EU geïnformeerd moet worden als haar land de controles ook na 15 december wil handhaven.

Duitsland behoort net als Nederland tot de Schengenzone en dat betekent dat er normaliter vrij gereisd moet kunnen worden. Toch gingen de Duitse autoriteiten vorig jaar weer controleren aan de grenzen met Tsjechië, Polen en Zwitserland. Het land wilde meer grip krijgen op illegale migratie.

Faeser toonde zich in Görlitz positief over de impact van die tijdelijke maatregel. "We hebben veel succes geboekt in het terugbrengen van irreguliere immigratie", zei de minister. "De aanpak van mensensmokkelaars is erg effectief gebleken."

Meer uit Buitenland

Wolf die vrouw in gezicht beet weer vrijgelaten in Duitsland

HAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.

12 minuten geleden
Iran wijst Amerikaans voorstel voor wapenstilstand af

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aan Pakistan laten weten dat het een Amerikaans voorstel voor een wapenstilstand afwijst, meldt het Iraanse persbureau IRNA. Iran zou in de reactie de noodzaak van een permanent einde aan de oorlog benadrukken en met een reeks eisen komen, zoals een protocol voor een veilige doorgang door de Straat van Hormuz en het opheffen van sancties.

30 minuten geleden
Costa waarschuwt Trump over aanvallen civiele infrastructuur Iran

BRUSSEL (ANP/AFP) - De voorzitter van de EU-leiders, António Costa, benadrukt op sociale media dat het aanvallen van civiele infrastructuur tijdens een oorlog illegaal is. De waarschuwing komt nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde civiele infrastructuur in Iran te verwoesten als het land de Straat van Hormuz niet zou openen.

54 minuten geleden
Israël claimt aanval op Iraanse Zuid Pars-installaties

ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".

3 uur geleden
Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

7 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

7 uur geleden