Duitse minister verzet zich tegen huiszoekingsplan van collega
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Justitie, Marco Buschmann, zegt het niet eens te zijn met zijn collega van Binnenlandse Zaken over een nieuwe wet die de politie meer bevoegdheden moet geven. "Als dit tot een serieus voorstel zou komen, zou dat voorstel het niet halen in het kabinet, noch in het parlement", aldus Buschmann op X.
Woensdag kwam naar buiten dat minister van Binnenlandse Zaken, Nancy Faeser, een wetsvoorstel lijkt te maken waarmee de federale recherchedienst Bundeskriminalamt heimelijk woningen mag doorzoeken als er een "concrete dreiging van een terroristische aanval" is. Het zou alleen mogelijk worden met toestemming van de rechter en uitsluitend om een dreiging af te wenden, zonder een strafrechtelijk onderzoek in de weg te zitten. De wet geeft ook meer bevoegdheden om beeldmateriaal te onderzoeken, onder meer met kunstmatige intelligentie.
"Er komen geen bevoegdheden om heimelijk in woningen te snuffelen. Gezien de grondwet doen we zoiets niet. Dat zou absolute breuk met een taboe zijn", schrijft Buschmann, die er ook een interview over gaf aan Bild.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
57 minuten geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
59 minuten geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
9 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
12 uur geleden