Duitse minister verzet zich tegen huiszoekingsplan van collega
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Justitie, Marco Buschmann, zegt het niet eens te zijn met zijn collega van Binnenlandse Zaken over een nieuwe wet die de politie meer bevoegdheden moet geven. "Als dit tot een serieus voorstel zou komen, zou dat voorstel het niet halen in het kabinet, noch in het parlement", aldus Buschmann op X.
Woensdag kwam naar buiten dat minister van Binnenlandse Zaken, Nancy Faeser, een wetsvoorstel lijkt te maken waarmee de federale recherchedienst Bundeskriminalamt heimelijk woningen mag doorzoeken als er een "concrete dreiging van een terroristische aanval" is. Het zou alleen mogelijk worden met toestemming van de rechter en uitsluitend om een dreiging af te wenden, zonder een strafrechtelijk onderzoek in de weg te zitten. De wet geeft ook meer bevoegdheden om beeldmateriaal te onderzoeken, onder meer met kunstmatige intelligentie.
"Er komen geen bevoegdheden om heimelijk in woningen te snuffelen. Gezien de grondwet doen we zoiets niet. Dat zou absolute breuk met een taboe zijn", schrijft Buschmann, die er ook een interview over gaf aan Bild.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
5 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
11 uur geleden