Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister verzet zich tegen huiszoekingsplan van collega

Duitse minister verzet zich tegen huiszoekingsplan van collega

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Justitie, Marco Buschmann, zegt het niet eens te zijn met zijn collega van Binnenlandse Zaken over een nieuwe wet die de politie meer bevoegdheden moet geven. "Als dit tot een serieus voorstel zou komen, zou dat voorstel het niet halen in het kabinet, noch in het parlement", aldus Buschmann op X.

Woensdag kwam naar buiten dat minister van Binnenlandse Zaken, Nancy Faeser, een wetsvoorstel lijkt te maken waarmee de federale recherchedienst Bundeskriminalamt heimelijk woningen mag doorzoeken als er een "concrete dreiging van een terroristische aanval" is. Het zou alleen mogelijk worden met toestemming van de rechter en uitsluitend om een dreiging af te wenden, zonder een strafrechtelijk onderzoek in de weg te zitten. De wet geeft ook meer bevoegdheden om beeldmateriaal te onderzoeken, onder meer met kunstmatige intelligentie.

"Er komen geen bevoegdheden om heimelijk in woningen te snuffelen. Gezien de grondwet doen we zoiets niet. Dat zou absolute breuk met een taboe zijn", schrijft Buschmann, die er ook een interview over gaf aan Bild.

Meer uit Buitenland

Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

6 minuten geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

1 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

6 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

9 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

9 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

10 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

10 uur geleden