Duitse minister van Volksgezondheid test positief op corona
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Volksgezondheid is positief getest op het coronavirus. De 40-jarige Jens Spahn is thuis in isolatie gegaan, meldt zijn departement. Hij kampt volgens Duitse media met verkoudheidssymptomen. De regeringsleden hadden woensdag een overleg, maar dat betekent niet dat alle ministers in quarantaine hoeven, beklemtoonde een regeringswoordvoerder.
De christendemocraat Spahn geldt als het boegbeeld van de Duitse strijd tegen corona. Het land doet het relatief goed, met in verhouding minder zieken en doden dan omliggende landen. De sterftecijfers zijn in het land in de statistieken tot 20 oktober dit jaar over het algemeen vergelijkbaar met het afgelopen jaar.
Het aantal geconstateerde besmettingen stijgt er echter momenteel weer snel. Het meeste coronabeleid wordt in de deelstaten gemaakt. Noordrijn-Westfalen heeft de mondkapjesplicht bijvoorbeeld woensdag weer verscherpt. Vanaf de vijfde klas moeten scholieren mondkapjes ook op school op. Die verplichting begint na de herfstvakantie en duurt waarschijnlijk tot de kerstvakantie. Het virus is niet erg gevaarlijk voor scholieren.
De bondsrepubliek heeft 383.000 besmettingen vastgesteld en circa 10.000 patiënten zijn er volgens de autoriteiten aan bezweken. Onder hen waren tot en met 20 oktober slechts vijf patiënten jonger dan 20 jaar. Bijna 8400 personen waren ouder dan 70 jaar.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
21 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
26 minuten geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
1 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
2 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
7 uur geleden