Duitse minister van Volksgezondheid test positief op corona
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Volksgezondheid is positief getest op het coronavirus. De 40-jarige Jens Spahn is thuis in isolatie gegaan, meldt zijn departement. Hij kampt volgens Duitse media met verkoudheidssymptomen. De regeringsleden hadden woensdag een overleg, maar dat betekent niet dat alle ministers in quarantaine hoeven, beklemtoonde een regeringswoordvoerder.
De christendemocraat Spahn geldt als het boegbeeld van de Duitse strijd tegen corona. Het land doet het relatief goed, met in verhouding minder zieken en doden dan omliggende landen. De sterftecijfers zijn in het land in de statistieken tot 20 oktober dit jaar over het algemeen vergelijkbaar met het afgelopen jaar.
Het aantal geconstateerde besmettingen stijgt er echter momenteel weer snel. Het meeste coronabeleid wordt in de deelstaten gemaakt. Noordrijn-Westfalen heeft de mondkapjesplicht bijvoorbeeld woensdag weer verscherpt. Vanaf de vijfde klas moeten scholieren mondkapjes ook op school op. Die verplichting begint na de herfstvakantie en duurt waarschijnlijk tot de kerstvakantie. Het virus is niet erg gevaarlijk voor scholieren.
De bondsrepubliek heeft 383.000 besmettingen vastgesteld en circa 10.000 patiënten zijn er volgens de autoriteiten aan bezweken. Onder hen waren tot en met 20 oktober slechts vijf patiënten jonger dan 20 jaar. Bijna 8400 personen waren ouder dan 70 jaar.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse overheid is een campagne begonnen op de pornosite Pornhub om hulp te bieden aan gebruikers die mogelijk seksuele gedachten over kinderen hebben. Dat heeft een hoge ambtenaar gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Iedereen die op Pornhub zoekt naar termen als "tieners", "preteens" of "net legaal" krijgt een advertentie te zien met de vraag: "Heb je seksuele gedachten over kinderen?", waarbij de gebruiker een link krijgt naar gespecialiseerde ondersteuningswebsites.
9 minuten geledenBELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft alle onderhandelaars in de slotfase van de klimaattop op het hart gedrukt open te staan voor compromissen. "De wereld kijkt naar Belém", zei Guterres. Hij voegde eraan toe dat dit ook geldt voor gemeenschappen die "in de frontlinie" van klimaatverandering staan en bijvoorbeeld te maken hebben met overstromingen. "Zij hebben genoeg excuses gehoord en willen resultaten zien."
1 uur geledenWASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft deze week een plan van 28 punten goedgekeurd voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. Dat berichten media als CBS News en NBC News, die zich baseren op bronnen binnen de Amerikaanse regering. In Europa leefde juist de hoop dat het plan niet de instemming van Trump zou krijgen.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een jaar na de aanslag op de kerstmarkt in het Duitse Maagdenburg is deze onder strenge beveiligingsmaatregelen donderdag weer van start gegaan. Vorig jaar vielen er zes doden en meer dan driehonderd gewonden toen een automobilist met hoge snelheid over de markt reed.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
6 uur geleden