Duitse minister van Gezondheid wil kortere quarantaineperiodes
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Gezondheid Karl Lauterbach wil de quarantaineperiodes die in verband met het coronavirus zijn ingevoerd korter maken, vooral voor mensen in cruciale beroepen. Die zouden al na vijf of zeven dagen aan het werk moeten kunnen, terwijl dat nu nog veertien dagen is.
Hij heeft daarover met de gezondheidsministers van de zestien deelstaten overleg gevoerd en ze zijn het eens, meldden Duitse media. Het huidige quarantainebeleid schakelt veel mensen uit waardoor er een tekort aan werkenden dreigt. De kortste periode voor quarantaine wordt in het plan van Lauterbach vijf dagen en geldt voor mensen die in contact zijn geweest met een besmette persoon en die werken in cruciale beroepen zoals in de zorg of bij de politie.
De milde aard van de omikronvariant in combinatie met de hoge besmettelijkheid dwingen de autoriteiten de regels soepeler te maken. Talrijke werkenden moeten nu vrijwel zonder klachten lang thuis blijven. Lauterbach maakt vanaf nu onderscheid tussen quarantaine en zelfisolatie. Quarantaine is de verplichting zich af te zonderen na contact met een besmette persoon. En zelfisolatie is dezelfde plicht na ziek te zijn geweest van corona.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
2 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
6 uur geleden