Duitse minister van Gezondheid wil kortere quarantaineperiodes
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Gezondheid Karl Lauterbach wil de quarantaineperiodes die in verband met het coronavirus zijn ingevoerd korter maken, vooral voor mensen in cruciale beroepen. Die zouden al na vijf of zeven dagen aan het werk moeten kunnen, terwijl dat nu nog veertien dagen is.
Hij heeft daarover met de gezondheidsministers van de zestien deelstaten overleg gevoerd en ze zijn het eens, meldden Duitse media. Het huidige quarantainebeleid schakelt veel mensen uit waardoor er een tekort aan werkenden dreigt. De kortste periode voor quarantaine wordt in het plan van Lauterbach vijf dagen en geldt voor mensen die in contact zijn geweest met een besmette persoon en die werken in cruciale beroepen zoals in de zorg of bij de politie.
De milde aard van de omikronvariant in combinatie met de hoge besmettelijkheid dwingen de autoriteiten de regels soepeler te maken. Talrijke werkenden moeten nu vrijwel zonder klachten lang thuis blijven. Lauterbach maakt vanaf nu onderscheid tussen quarantaine en zelfisolatie. Quarantaine is de verplichting zich af te zonderen na contact met een besmette persoon. En zelfisolatie is dezelfde plicht na ziek te zijn geweest van corona.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
6 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
10 uur geleden