Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister: nooit meer een nieuw Srebrenica

Duitse minister: nooit meer een nieuw Srebrenica

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken heeft benadrukt dat een massamoord zoals in Srebrenica nooit meer mag plaatsvinden. Het is 25 jaar geleden dat Bosnisch-Servische troepen daar zo'n 8000 moslimmannen en -jongens om het leven brachten.

Minister Heiko Maas stelde in een verklaring dat de genocide "bijna onder de ogen van de wereld" plaatsvond. "Vandaag zijn we in onze harten en gedachten bij de slachtoffers van de genocide in Srebrenica en hun verwanten."

De massamoord vond plaats tijdens de Bosnische Burgeroorlog. Troepen van generaal Ratko Mladić liepen Srebrenica in 1995 onder de voet. Zij voerden de vrouwen en kinderen af in bussen en brachten vervolgens duizenden mannen om het leven. "We zijn het erover eens: Srebrenica mag zich nooit herhalen", zei Maas.

De massamoord in Srebrenica wordt gezien als de ernstigste oorlogsmisdaad in Europa na de Tweede Wereldoorlog. Het bloedbad wordt zaterdag herdacht in Nederland en Bosnië en Herzegovina. In het Bosnische Potocari worden aan het begin van de middag lichamen begraven van slachtoffers die recent zijn geïdentificeerd.

Meer uit Buitenland

Trump en Xi zwijgen na topontmoeting in Zuid-Korea

BUSAN (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping en de Amerikaanse president Donald Trump hebben hun ontmoeting in de Zuid-Koreaanse plaats Busan beëindigd, meldt de Chinese staatsomroep CCTV. De twee wereldleiders namen afscheid zonder de pers te woord te staan of een verklaring af te geven, en stapten in hun limousines. Trump is inmiddels aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One op weg naar Washington.

34 minuten geleden
Trump kondigt herstart Amerikaanse tests met kernwapens aan

SEOUL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het ministerie van Defensie opdracht gegeven om onmiddellijk te beginnen met het testen van kernwapens. Dat zei hij op Truth Social, vlak voor een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping in Zuid-Korea.

3 uur geleden
25 jaar cel voor beramen aanslag op Iraanse activiste in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft twee mannen een gevangenisstraf van 25 jaar opgelegd voor het beramen van een aanslag op een Iraanse activiste. Zij waren volgens de aanklagers in 2022 door het Iraanse regime ingehuurd om de prominente journalist Masih Alinejad te vermoorden, maar dat werd voorkomen.

7 uur geleden
Doden in Jamaica door orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR) - In Jamaica zijn zeker vier mensen omgekomen door de orkaan Melissa, meldt minister Desmond McKenzie. De orkaan heeft de eilandstaat inmiddels verlaten en langzaam wordt duidelijk hoe groot de schade is.

7 uur geleden
Gejuich en high fives bij JA21 na eerste exitpoll

DEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag waar JA21 de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen volgt, klinkt woensdagavond gejuich en applaus en mensen geven elkaar een high five. Volgens de eerste exitpoll die om 21.00 uur werd gepresenteerd door de NOS, krijgt de partij 9 zetels. Dat zijn er 8 meer dan nu.

9 uur geleden
Noorse moskee-aanvaller opnieuw veroordeeld tot 21 jaar cel

OSLO (ANP/DPA) - De man die zes jaar geleden een aanslag wilde plegen in een moskee in Noorwegen is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 jaar. Hij kreeg die straf in 2020 ook al, maar de zaak moest opnieuw worden behandeld nadat een deskundige twijfels had geuit over zijn mentale gesteldheid tijdens de misdaad.

10 uur geleden
Frankrijk scherpt verkrachtingswet aan na zaak Pelicot

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een nieuwe wet aangenomen over verkrachtingen. Vanaf nu gelden alle seksuele handelingen zonder expliciete consent (toestemming) vooraf als verkrachting.

12 uur geleden