Duitse minister Buitenlandse Zaken noemt relatie VS ingewikkeld
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Heiko Maas, heeft de relatie met de Verenigde Staten bestempeld als "ingewikkeld". Maas betreurt het dat de Amerikaanse president Donald Trump het besluit zou hebben genomen 9500 militairen weg te halen uit Duitsland, zo zei hij tegen Bild am Sonntag.
"Mocht een deel van de Amerikaanse troepen zich terugtrekken, dan nemen we daar kennis van. We waarderen de samenwerking met de Amerikaanse strijdkrachten die zich in de afgelopen decennia heeft ontwikkeld. Die samenwerking is in het belang van beide landen", aldus Maas. "We zijn goede partners in de overzeese samenwerking. Maar, het is wel ingewikkeld."
The Wall Street Journal berichtte vrijdag over de troepenreductie die Trump zou willen doorvoeren. De woordvoerder van de Nationale Veiligheidsraad, John Ullyot, wilde het nieuws niet bevestigen. Hij zei slechts dat Trump voortdurend de inzet van Amerikaanse soldaten in het buitenland tegen het licht houdt.
Een regeringsfunctionaris meldde dat de reductie al in september moet zijn afgerond. Een deel zal worden overgeplaatst naar Polen en andere NAVO-landen. Het totaal aantal permanent in Duitsland gelegerde manschappen van de VS is momenteel 34.500.
Een Amerikaanse functionaris, die niet bij naam genoemd wilde worden, beweerde vrijdag dat de troepenreductie niets te maken had met de spanningen tussen Trump en bondskanselier Angela Merkel, die onlangs een uitnodiging voor de G7-top in Washington weigerde.
Meer uit Buitenland
NOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.
18 minuten geledenKOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.
39 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
2 uur geleden