Duitse minister Buitenlandse Zaken noemt relatie VS ingewikkeld
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Heiko Maas, heeft de relatie met de Verenigde Staten bestempeld als "ingewikkeld". Maas betreurt het dat de Amerikaanse president Donald Trump het besluit zou hebben genomen 9500 militairen weg te halen uit Duitsland, zo zei hij tegen Bild am Sonntag.
"Mocht een deel van de Amerikaanse troepen zich terugtrekken, dan nemen we daar kennis van. We waarderen de samenwerking met de Amerikaanse strijdkrachten die zich in de afgelopen decennia heeft ontwikkeld. Die samenwerking is in het belang van beide landen", aldus Maas. "We zijn goede partners in de overzeese samenwerking. Maar, het is wel ingewikkeld."
The Wall Street Journal berichtte vrijdag over de troepenreductie die Trump zou willen doorvoeren. De woordvoerder van de Nationale Veiligheidsraad, John Ullyot, wilde het nieuws niet bevestigen. Hij zei slechts dat Trump voortdurend de inzet van Amerikaanse soldaten in het buitenland tegen het licht houdt.
Een regeringsfunctionaris meldde dat de reductie al in september moet zijn afgerond. Een deel zal worden overgeplaatst naar Polen en andere NAVO-landen. Het totaal aantal permanent in Duitsland gelegerde manschappen van de VS is momenteel 34.500.
Een Amerikaanse functionaris, die niet bij naam genoemd wilde worden, beweerde vrijdag dat de troepenreductie niets te maken had met de spanningen tussen Trump en bondskanselier Angela Merkel, die onlangs een uitnodiging voor de G7-top in Washington weigerde.
Meer uit Buitenland
PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
11 uur geleden