
Duitse machinistenvakbond GDL roept op tot nieuwe staking DB
BERLIJN (ANP) - De Duitse treinbestuurdersvakbond GDL roept werknemers van het staatsbedrijf Deutsche Bahn (DB) opnieuw op om te gaan staken. De vakbond wil dat de machinisten vanaf woensdag 24 januari 02.00 uur tot maandag 29 januari 18.00 uur het werk neerleggen. Vakbondsleden van DB Cargo, verantwoordelijk voor het goederenvervoer, worden opgeroepen om vanaf dinsdag 23 januari 18.00 uur te staken.
De vakbond streeft naar loonsverhoging voor het spoorwegpersoneel in verband met de inflatie. Ook wil GDL een kortere werkweek van 35 uur voor het huidige loon. DB wilde aanvankelijk niets van een kortere werkweek weten, maar bood wel meer loon aan. Afgelopen vrijdag deed Deutsche Bahn de machinistenvakbond echter een nieuw aanbod, waarin staat dat machinisten en conducteurs vanaf 2026 kunnen kiezen voor een uur minder werken tegen hetzelfde salaris of voor een loonsverhoging van 2,7 procent. Ook stelt DB in het aanbod loonsverhogingen voor per augustus 2024 en april 2025. Gezien de nieuwe stakingsoproep lijkt GDL het niet eens te zijn met het voorstel.
Het conflict tussen Deutsche Bahn en de spoorwegvakbond begon begin november. Sindsdien heeft het treinpersoneel in Duitsland de afgelopen maanden al drie keer gestaakt, omdat de partijen er tijdens de onderhandelingen samen niet uitkomen. De stakingen hebben grote verstoringen op het Duitse spoor tot gevolg.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De onderhandelingen over een Europese anti-corruptierichtlijn tussen de EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn gestrand. Eerder deze week zag het ernaar uit dat de twee onderhandelende partijen het eens zouden kunnen worden over strengere regels, maar met name Duitsland en Italië vonden het voorstel te vergaand.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De populaire Iraanse rapper Toomaj Salehi, die kritisch is tegenover het regime van zijn land, zou opnieuw zijn opgepakt. Op zijn socialemediakanalen wordt gemeld dat hij op het eiland Kish in de Perzische Golf is aangehouden. Het is niet bekend waar en waarom hij wordt vastgehouden.
23 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft oud-tennisser Rafael Nadal donderdag de adellijke titel van markies verleend. De voormalige topspeler mag zich voortaan markies van Llevant de Mallorca noemen als erkenning voor zijn bijdrage aan de Spaanse sportwereld.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De identiteit van de vrouw en de baby die deze maand dood zijn gevonden in een park in Rome is achterhaald. Het gaat om een in Rusland geboren vrouw van 28 jaar. De baby is nog geen jaar geleden geregistreerd bij de Amerikaanse ambassade op Malta.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/DPA) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani heeft met deskundigen overlegd over het gevaar dat de Israëlische aanvallen op Iran voor een nucleaire ramp zorgen. Het was een beraad van "de crisisstaf voor radiologische en nucleaire noodsituaties" met als thema: hoe goed is Irak hierop voorbereid?
1 uur geledenDUBAI/CALGARY (ANP/RTR) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft volgens anonieme diplomatieke bronnen meerdere keren getelefoneerd met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tijdens de Israëlische aanvallen op Iran. Araqchi zou hebben gezegd dat Iran "flexibel" kan zijn als het gaat om het nucleaire programma van het land indien de VS Israël ertoe brengen de aanvallen te stoppen. Iran zou terugkeren naar de onderhandelingstafel wanneer de Israëlische aanvallen zijn gestopt.
2 uur geleden