Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse legerbond: krijgsmacht zit nog steeds in vrije val

Duitse legerbond: krijgsmacht zit nog steeds in vrije val

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse legerbond ziet geen verbeteringen binnen de krijgsmacht, ondanks het regeringsbesluit van afgelopen februari om 100 miljard euro te investeren. "Op dit moment zitten we nog steeds in een vrije val", zei voorzitter André Wüstner tegen de publieke omroep ARD.

Er wordt al jaren geklaagd over de slechte staat van de krijgsmacht en het parlement sloeg er in maart nog alarm over. Er is onder meer een tekort aan materieel en het rekruteren van jongeren loopt moeilijk. De investering die vlak na de inval in Oekraïne werd aangekondigd, is volgens Wüstner niet voelbaar. Dat houdt in dat de staat van het leger steeds slechter wordt, aldus de voorzitter.

Het is nu volgens Wüstner "een kwestie van beslissingen nemen voor een koerswijziging in het vierde kwartaal". Hij pleit voor duurzame plannen in de defensiebegroting, ter waarde van minstens 75 miljard euro. "Anders hoeven we niet eens te beginnen." In het interview met de ARD spreekt de voorzitter ook zijn steun uit aan de oproep van defensieminister Christine Lambrecht over een leidende rol voor het Duitse leger in Europa.

De uitlatingen van Wüstner kwamen vlak voor het begin van een conferentie over de toekomstige koers van het leger. De meerdaagse bijeenkomst in Berlijn wordt bijgewoond door onder anderen bondskanselier Olaf Scholz, Lambrecht, hoge legerfunctionarissen en militaire experts.

Meer uit Buitenland

Trump: voedselhulp pas hervat als shutdown voorbij is

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse voedselhulpprogramma voor minderbedeelden (SNAP) zal pas weer worden opgestart als de 'shutdown' voorbij is. Dat zegt president Donald Trump, die opnieuw naar de Democraten wijst als aanstichter van de politieke impasse in het land.

4 uur geleden
Noord-Korea zond afgelopen maanden 5000 militairen naar Rusland

SEOUL (ANP/RTR/DPA) - Noord-Korea heeft sinds september zo'n 5000 militairen naar Rusland gestuurd. Dat zegt een Zuid-Koreaanse parlementariër na een briefing van de inlichtingendiensten in dat land. Het gaat om zogenoemde constructiegenies, bouwspecialisten, die Rusland moeten helpen met de "wederopbouw van infrastructuur". Ook zouden er tekenen zijn dat Noord-Korea meer militairen opleidt en zich voorbereidt om meer militairen te sturen.

6 uur geleden
EU-buitenlandchef: uitbreiding EU is geopolitieke investering

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is een prioriteit voor de Europese Commissie en een "geopolitieke investering", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag. "De grootschalige invasie van Rusland in Oekraïne en de geopolitieke verschuivingen maken de argumenten voor uitbreiding overduidelijk." De Commissie wil echter geen concessies doen en biedt geen sluiproutes aan landen om toe te treden voordat aan alle eisen is voldaan, benadrukte Kallas op een persconferentie.

7 uur geleden
VN-milieubureau noemt opwarming boven 1,5 graad onvermijdelijk

NAIROBI (ANP) - Het is onvermijdelijk dat de gemiddelde opwarming van de aarde de 1,5 graad passeert. Daarmee is het meest ambitieuze streven uit het Klimaatakkoord van Parijs niet meer haalbaar. Veel klimaatwetenschappers kwamen al tot die conclusie, maar nu zegt ook het milieubureau van de VN (UNEP) het duidelijk in een rapport. Klimaatplannen van landen zijn een fractie beter geworden, maar ze kunnen niet voorkomen dat "op zijn minst tijdelijk" de 1,5 graad wordt overschreden.

7 uur geleden
Tyfoon eist tientallen levens op de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen zijn zeker veertig doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De krachtige storm zorgt voor hevige regenval en overstromingen, waardoor ongeveer 400.000 mensen ontheemd zijn geraakt.

7 uur geleden
Duitsland werkt aan 3 miljard meer hulp voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil de financiële hulp voor Oekraïne volgend jaar met 3 miljard euro verhogen, zeggen bronnen rond de regering. Tot dusver is voor 2026 8,5 miljard euro uitgetrokken, maar Oekraïne zit in grote geldnood.

7 uur geleden
Oekraïne moet hervormingen versnellen voor EU-lidmaatschap

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil Oekraïne helpen om de toetredingsonderhandelingen tot de EU voor eind 2028 af te ronden, maar dan moet Oekraïne het tempo van hervormingen opvoeren. Vooral wat betreft de rechtsstaat moet er nog veel worden aangepast om aan de EU-vereisten te voldoen. Dat staat in de jaarlijkse rapportage van de Europese Commissie over de voortgang van alle kandidaat-lidstaten die dinsdag is gepresenteerd.

8 uur geleden