Duitse inlichtingendienst bestempelt AfD als extremistisch
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse inlichtingendienst heeft de rechts-radicale partij Alternative für Deutschland (AfD) bestempeld als een "extremistische" organisatie. De partij zou een bedreiging vormen voor de democratie.
Deze status geeft de autoriteiten meer bevoegdheden om de AfD in de gaten te houden. Ze mogen nu bijvoorbeeld informanten rekruteren en communicatie onderscheppen. De partij wordt niet verboden.
Bepaalde afdelingen van de AfD, zoals de jongerentak, waren al aangemerkt als rechtsextremistisch. De landelijke partij, die bij de vorige verkiezingen uitgroeide tot de tweede partij van Duitsland, werd daar sinds 2021 van verdacht.
Minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser stelt in een verklaring dat de AfD hele bevolkingsgroepen discrimineert en "burgers met een migratiegeschiedenis behandelt als tweederangs-Duitsers". Volgens haar maken leden van de partij zich schuldig aan racistische uitspraken over immigranten en moslims.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
22 minuten geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
1 uur geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft zijn excuses aangeboden aan de joodse gemeenschap na de dodelijke aanslag op een chanoekaviering op Bondi Beach vorige week. Twee schutters doodden daar vijftien mensen en verwondden zeker veertig anderen.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - De twee mannen die verdacht worden van de dodelijke aanslag op Bondi Beach eerder deze maand hebben volgens de Australische politie een paar dagen eerder een verkenningsbezoek gebracht aan de plek van de schietpartij. Dat blijkt uit vrijgegeven rechtbankdocumenten.
3 uur geleden