Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse ijshockeyer Draisaitl beste speler van NHL

Duitse ijshockeyer Draisaitl beste speler van NHL

EDMONTON (ANP) - Niet een Amerikaan of een Canadees, maar de Duitser Leon Draisaitl is gekozen tot beste ijshockeyer van de NHL. De 24-jarige aanvaller van Edmonton Oilers kreeg de meeste stemmen in de verkiezing onder ijshockeyjournalisten. Naast de Hart Memorial Trophy voor de meest waardevolle speler (MVP) ontving Draisaitl ook de Ted Lindsay Award, de prijs die de spelersvakbond van de NHL jaarlijks uitreikt aan de uitblinker van het jaar.

De ijshockeyer uit Keulen maakte in de reguliere competitie 110 punten: 43 goals en 67 assists. Draisaitl kreeg daarvoor al de Art Ross Trophy voor de 'topscorer' van de NHL.

"Dit is een grote eer", zei Draisaitl, na Dirk Nowitzki de tweede Duitser die tot MVP wordt gekozen in een grote Amerikaanse sportcompetitie. Basketballer Nowitzki was in het seizoen 2006-2007 de meest waardevolle speler van de NBA. "Voor mij persoonlijk is dit heel mooi. Maar er gaat niets boven het winnen van de Stanley Cup", zei Draisaitl. "Als ik deze twee awards kon inruilen voor de Stanley Cup, dan zou ik dat direct doen." Edmonton Oilers werd dit seizoen al vroeg in de play-offs uitgeschakeld.

Bij de finale om de Stanley Cup tussen Tampa Bay Lightning en Dallas Stars is de stand in evenwicht: 1-1. Tampa Bay won maandag het tweede duel uit de best-of-sevenserie met 3-2.

Meer uit Sport

Wederzijds respect 'groot genoeg' bij titelkandidaten McLaren

ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.

10 minuten geleden
Messi: 'Dit is het moment waarop ik heb gewacht'

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

8 uur geleden
Handbalsters al zeker van WK-kwartfinale na winst tegen Polen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.

10 uur geleden
Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

14 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

14 uur geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

14 uur geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

14 uur geleden