Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse ijshockeyer Draisaitl beste speler van NHL

Duitse ijshockeyer Draisaitl beste speler van NHL

EDMONTON (ANP) - Niet een Amerikaan of een Canadees, maar de Duitser Leon Draisaitl is gekozen tot beste ijshockeyer van de NHL. De 24-jarige aanvaller van Edmonton Oilers kreeg de meeste stemmen in de verkiezing onder ijshockeyjournalisten. Naast de Hart Memorial Trophy voor de meest waardevolle speler (MVP) ontving Draisaitl ook de Ted Lindsay Award, de prijs die de spelersvakbond van de NHL jaarlijks uitreikt aan de uitblinker van het jaar.

De ijshockeyer uit Keulen maakte in de reguliere competitie 110 punten: 43 goals en 67 assists. Draisaitl kreeg daarvoor al de Art Ross Trophy voor de 'topscorer' van de NHL.

"Dit is een grote eer", zei Draisaitl, na Dirk Nowitzki de tweede Duitser die tot MVP wordt gekozen in een grote Amerikaanse sportcompetitie. Basketballer Nowitzki was in het seizoen 2006-2007 de meest waardevolle speler van de NBA. "Voor mij persoonlijk is dit heel mooi. Maar er gaat niets boven het winnen van de Stanley Cup", zei Draisaitl. "Als ik deze twee awards kon inruilen voor de Stanley Cup, dan zou ik dat direct doen." Edmonton Oilers werd dit seizoen al vroeg in de play-offs uitgeschakeld.

Bij de finale om de Stanley Cup tussen Tampa Bay Lightning en Dallas Stars is de stand in evenwicht: 1-1. Tampa Bay won maandag het tweede duel uit de best-of-sevenserie met 3-2.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

4 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

6 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

11 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

11 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

13 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

13 uur geleden
Wiebes sprint naar unieke derde zege op rij in Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.

14 uur geleden