Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse hockeyers wereldkampioen na shoot-outs tegen België

Duitse hockeyers wereldkampioen na shoot-outs tegen België

BHUBANESWAR (ANP) - De Duitse hockeyers hebben in India voor de derde keer de wereldtitel veroverd. De ploeg versloeg in de finale in Bhubaneswar uittredend kampioen België na shoot-outs. De stand na de reguliere speeltijd was 3-3.

Net als in de met 4-3 gewonnen halve finale tegen Australië moest Duitsland tegen België een 2-0-achterstand goedmaken. België, dat in de halve finale Nederland na shoot-outs had uitgeschakeld, was in het eerste kwart binnen twee minuten twee keer trefzeker. Florent van Aubel opende de score met een volley, waarna Tanguy Cosyns een voorzet van Antoine Kina binnenwerkte, 2-0.

Duitsland kreeg in het tweede kwart een uitgelezen kans om via een strafbal de stand gelijk te trekken. Tom Grambusch wist de bal echter niet langs doelman Vincent Vanasch, zijn ploeggenoot bij KTHC Rot-Weiss, te krijgen. Niklas Wellen maakte vlak voor rust alsnog de 2-1 na een strafcorner.

Strafcorner

Duitsland draaide na rust de achterstand om in een voorsprong. De genaturaliseerde Argentijn Gonzalo Peillat liet Vanasch kansloos bij een strafcorner, waarna Mats Grambusch in het laatste kwart vanuit een lastige hoek de 3-2 maakte. Met minder dan twee minuten te gaan zorgde Tom Boon uit een strafcorner voor de shoot-outs.

Duitsland bracht vervolgens de 20-jarige keeper Jean Danneberg, de reservedoelman achter Vanasch bij Keulen. Danneberg redde een aantal keer, waarna uiteindelijk een misser van Cosyns Duitsland de derde wereldtitel bezorgde. Eerder werd de ploeg in 2002 en 2006 wereldkampioen.

Oranje had zich eerder op de dag van het brons verzekerd. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg in de wedstrijd om de derde plaats Australië met 3-1.

Meer uit Sport

Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord

LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.

16 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.

17 uur geleden
AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

1 dag geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

1 dag geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

1 dag geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 dag geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 dag geleden