Duitse hockeyers wereldkampioen na shoot-outs tegen België
BHUBANESWAR (ANP) - De Duitse hockeyers hebben in India voor de derde keer de wereldtitel veroverd. De ploeg versloeg in de finale in Bhubaneswar uittredend kampioen België na shoot-outs. De stand na de reguliere speeltijd was 3-3.
Net als in de met 4-3 gewonnen halve finale tegen Australië moest Duitsland tegen België een 2-0-achterstand goedmaken. België, dat in de halve finale Nederland na shoot-outs had uitgeschakeld, was in het eerste kwart binnen twee minuten twee keer trefzeker. Florent van Aubel opende de score met een volley, waarna Tanguy Cosyns een voorzet van Antoine Kina binnenwerkte, 2-0.
Duitsland kreeg in het tweede kwart een uitgelezen kans om via een strafbal de stand gelijk te trekken. Tom Grambusch wist de bal echter niet langs doelman Vincent Vanasch, zijn ploeggenoot bij KTHC Rot-Weiss, te krijgen. Niklas Wellen maakte vlak voor rust alsnog de 2-1 na een strafcorner.
Strafcorner
Duitsland draaide na rust de achterstand om in een voorsprong. De genaturaliseerde Argentijn Gonzalo Peillat liet Vanasch kansloos bij een strafcorner, waarna Mats Grambusch in het laatste kwart vanuit een lastige hoek de 3-2 maakte. Met minder dan twee minuten te gaan zorgde Tom Boon uit een strafcorner voor de shoot-outs.
Duitsland bracht vervolgens de 20-jarige keeper Jean Danneberg, de reservedoelman achter Vanasch bij Keulen. Danneberg redde een aantal keer, waarna uiteindelijk een misser van Cosyns Duitsland de derde wereldtitel bezorgde. Eerder werd de ploeg in 2002 en 2006 wereldkampioen.
Oranje had zich eerder op de dag van het brons verzekerd. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg in de wedstrijd om de derde plaats Australië met 3-1.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
7 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
11 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
13 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
14 uur geleden