Duitse gezondheidsminister wil vasthouden aan vaccinatieplicht
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse gezondheidsminister Karl Lauterbach wil vasthouden aan het invoeren van een vaccinatieplicht tegen corona, ondanks bedenkingen in de coalitie en het parlement. Hij sprak in de krant Die Welt de verwachting uit dat veel ongevaccineerden zich alsnog laten inenten als een dergelijke maatregel worden genomen. Lauterbach erkende wel dat het niet haalbaar is om "iedereen te bereiken".
De minister weerspreekt in het interview dat een vaccinatie minder nodig is vanwege de mogelijk minder ziekmakende omikronvariant. "Een besmetting met omikron maakt je niet per se immuun tegen de volgende virusvariant", waarschuwt hij.
De Duitse kanselier Olaf Scholz pleit al maanden voor een vaccinatieplicht. Zijn sociaaldemocraten hopen de maatregel in maart in te voeren, maar in het parlement wordt weinig vooruitgang geboekt. Het eerste debat over de gevoelige maatregel wordt pas eind januari verwacht.
Reacties
Scholz zegt dat alle premiers van Duitse deelstaten achter zijn plan staan. De kanselier krijgt echter ook tegenstand, zelfs binnen zijn regeringscoalitie. De liberale coalitiepartij FDP staat bijvoorbeeld niet achter de plannen. Ook gingen in de afgelopen tijd duizenden Duitsers de straat op om te demonstreren tegen de coronamaatregelen en de beoogde prikplicht.
Ook andere Europese landen komen met een vaccinatieplicht. De Italiaanse regering besloot deze week dat alle 50-plussers een coronaprik moeten halen. In Oostenrijk moet vaccinatie binnenkort verplicht worden voor 14-plussers en in Griekenland voor 60-plussers.
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
40 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
49 minuten geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
55 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
3 uur geleden