Duitse gezondheidsminister verwacht ‘massieve’ vijfde coronagolf
HANNOVER (ANP/DPA) - De omikronvariant van het coronavirus gaat zorgen voor een "massieve" vijfde golf van besmettingen, verwacht de Duitse minister Karl Lauterbach van Volksgezondheid. De nieuwe golf is volgens de epidemioloog niet meer te voorkomen en vormt "een enorme uitdaging voor onze ziekenhuizen, voor onze intensivecareafdelingen, maar ook voor de samenleving als geheel", zei hij in Hannover.
Ook als de ziektesymptomen na een omikronbesmetting milder zijn dan bij andere varianten is volgens Lauterbach nog altijd sprake van een ongekende uitdaging. Het aantal doden kan dan wel twee tot drie weken relatief laag blijven, maar de stijging van het aantal infecties zal daarna haar tol eisen, is zijn overtuiging.
Vooruitblikkend naar de kerstdagen deed de bewindsman een beroep op alle Duitsers om tijdens het reizen rekening met elkaar te houden. Iedereen zou zich vooraf moeten laten testen of in ieder geval bij zichzelf een of meerdere zelftesten afnemen. De minister maakte nog eens duidelijk dat voorzichtigheid geboden is, zeker voor mensen die nog geen boosterprik hebben gehad.
Op dat vlak gaat het hard bij de oosterburen. Woensdag werden bijna 1,5 miljoen coronaprikken gezet, een dagrecord. In bijna 1,3 miljoen gevallen ging het om een boosterprik. Zeven op de tien Duitsers zijn volledig gevaccineerd en ongeveer 28 procent heeft een boosterprik gekregen. In het oosten en zuiden van het land is de vaccinatiegraad relatief laag.
Gezien het tempo van de boostercampagne dreigde een tekort aan vaccins te ontstaan, maar donderdag werd bekend dat Duitsland miljoenen coronavaccins van Moderna vervroegd krijgt geleverd. Berlijn krijgt deze maand 10 miljoen doses en in het eerste kwartaal volgen er nog eens 25 miljoen. Deze leveringen zijn goed voor 70 miljoen boosterprikken. Ook andere EU-landen die tekorten vrezen, kunnen extra zendingen verwachten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
9 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
9 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
12 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
14 uur geleden