Duitse elftal kan onder voorwaarden oefenduels spelen voor EK
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond kan onder voorwaarden voor het nationale elftal volgend jaar vriendschappelijke wedstrijden organiseren in aanloop naar het Europees kampioenschap in 2024. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA laten weten.
De Duitsers hoeven zich als gastland niet te kwalificeren voor het EK en lieten woensdag weten dat ze niet aan het kwalificatietoernooi willen meedoen. In het verleden deden andere landen dit wel. De uitslagen telden dan niet mee in de stand. Maar de Duitse ploeg wil liever zelf tegenstanders kiezen. Volgens de UEFA mag Duitsland niet de landen uitnodigen die meedoen aan de finale van de Nations League en de landen die bij het kwalificatietoernooi voor het EK in 2024 zijn ingedeeld in de drie poules van zes. De zeven andere groepen krijgen vijf landen. Nederland, Kroatië, Spanje en Italië vallen af als tegenstanders omdat deze landen volgend jaar in de eindstrijd van de Nations League spelen.
"Het is aan de Duitse voetbalbond om van speeldag tot speeldag een vriendschappelijke wedstrijd te regelen met de beschikbare teams", aldus de UEFA.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
10 uur geleden