'Duitse economie kan zware recessie doorstaan'
BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse economie zal dit jaar in een diepe recessie belanden door de coronacrisis, maar is goed uitgerust om die te weerstaan en volgend jaar weer sterk te groeien. Dat melden vijf vooraanstaande Duitse economische onderzoeksinstituten.
Zij rekenen voor dit jaar op een krimp met 4,2 procent, wat de sterkste recessie sinds de financiële crisis zou zijn. Aan die voorspelling zijn wel de nodige onzekerheden verbonden, waarschuwen de instituten. Als bijvoorbeeld de pandemie langer duurt kan de neergang van de grootste economie van Europa nog dieper uitvallen.
Dankzij omvangrijke maatregelen van de Duitse overheid om de economie te stimuleren en bedrijven en huishoudens te helpen de crisis door te komen, kan volgend jaar weer sprake zijn van een opleving van de economie van Duitsland met 5,8 procent, denken de kenners. De overheid heeft ruime financiële middelen om steun te bieden, aldus de economen.
De Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier denkt dat over heel 2020 een economische krimp van meer dan 5 procent te zien zal zijn. Hij verwacht dat volgend jaar de economie weer zal groeien.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
27 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
28 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.
2 uur geleden