Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duitse economie kan zware recessie doorstaan'

'Duitse economie kan zware recessie doorstaan'

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse economie zal dit jaar in een diepe recessie belanden door de coronacrisis, maar is goed uitgerust om die te weerstaan en volgend jaar weer sterk te groeien. Dat melden vijf vooraanstaande Duitse economische onderzoeksinstituten.

Zij rekenen voor dit jaar op een krimp met 4,2 procent, wat de sterkste recessie sinds de financiële crisis zou zijn. Aan die voorspelling zijn wel de nodige onzekerheden verbonden, waarschuwen de instituten. Als bijvoorbeeld de pandemie langer duurt kan de neergang van de grootste economie van Europa nog dieper uitvallen.

Dankzij omvangrijke maatregelen van de Duitse overheid om de economie te stimuleren en bedrijven en huishoudens te helpen de crisis door te komen, kan volgend jaar weer sprake zijn van een opleving van de economie van Duitsland met 5,8 procent, denken de kenners. De overheid heeft ruime financiële middelen om steun te bieden, aldus de economen.

De Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier denkt dat over heel 2020 een economische krimp van meer dan 5 procent te zien zal zijn. Hij verwacht dat volgend jaar de economie weer zal groeien.

Meer uit Financieel

Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

3 uur geleden
Luchthavenuitbater Spanje wil miljarden investeren in vliegvelden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.

6 uur geleden
Brussel overweegt import Russisch lng sneller te stoppen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.

7 uur geleden
Trump wil via Hooggerechtshof alsnog ontslag Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.

7 uur geleden
Amerikaanse staten en marktwaakhond klagen Ticketmaster aan

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.

7 uur geleden
Chipbedrijven flink hoger in AEX na investering Nvidia in Intel

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.

8 uur geleden
Japans chemiebedrijf legt bouw Rotterdamse fabriek stil

TOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.

8 uur geleden