Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse deelstaten verdedigen versoepelingen tegenover Merkel

Duitse deelstaten verdedigen versoepelingen tegenover Merkel

DÜSSELDORF (ANP) - Een aantal Duitse deelstaatpremiers heeft zich verweerd tegen de kritiek en de dreigementen van bondskanselier Angela Merkel over wat zij ziet als een lakse toepassing van coronamaatregelen. Merkel dreigde in een vraaggesprek zondagavond met federaal ingrijpen en een totale lockdown in heel het land. Ze wilde dat eerder al afdwingen van 1 tot 5 april, maar ze moest dat afgelopen week inslikken na een storm van protest.

Regiopremiers en partijgenoten van Merkel hebben maandag overleg gevoerd en blijven bij hun versoepelingen. Ze stellen dat het beter is geleidelijk en plaatselijk versoepelingen toe te staan met coronatests en de ingezette vaccinatiecampagne, omdat dit voorkomt dat mensen regels overtreden en stiekem zelf hun sociale leven leiden. Het virus is dan ook makkelijker te traceren.

Onder de premiers bij het overleg waren Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen, Daniel Günther van Sleeswijk-Holstein en Tobias Hans van Saarland. Ze hebben versoepelingen beloofd maar moeten daar volgens Merkel op terugkomen, omdat het land een derde golf van het coronavirus meemaakt. Het aantal besmettingen is over het algemeen hoger dan het maximale aantal dat was afgesproken om coronabeperkingen in te trekken.

Noodrem

Veel Duitse media bekritiseerden Merkels dreiging met een "hamerlockdown" en de Tageszeitung oordeelde dat de bondskanselier dreigt zonder echt plan. Maar volgens Merkel kan het zo niet langer. De deelstaten moeten "aan de noodrem trekken", anders zal de federale regering moeten ingrijpen. De bestrijding van het coronavirus en de beperkingen die de bevolking worden opgelegd zijn in Duitsland vooral een zaak van de deelstaten. Merkel beoogt dat via de Bondsdag te veranderen, zodat de bestrijding van het virus een exclusieve zaak van de federale overheid wordt.

De premiers en de bondskanselier overleggen geregeld samen over wat voor beperkingen ze gaan opleggen of intrekken. Volgens critici is dit beraad juridisch niet eens bevoegd zo veel ingrijpende schendingen van grondrechten op te leggen en zet het de volksvertegenwoordigingen buitenspel.

Meer uit Buitenland

Iran bevestigt nieuwe aanvallen op doelen VS in regio

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt donderdag dat het nieuwe aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Koeweit. In de Golfstaten zouden bases onder vuur zijn genomen.

38 minuten geleden
VN-agentschap zet grote informatiecampagne op rondom El Niño

GENÈVE (ANP) - De World Meteorological Organization (WMO) verwacht dat de effecten van weerfenomeen El Niño tot ver in 2027 te merken zijn. De organisatie zet daarom een grote informatiecampagne op. "Deze uitzonderlijke El Niño vraagt om een uitzonderlijke voorbereiding en respons", aldus secretaris-generaal van de WMO Celeste Saulo. "Nog nooit in de vijftigjarige geschiedenis van de WMO hebben we zo'n grootschalige mobilisatie op touw gezet."

1 uur geleden
Spaanse premier: geen bewijs dat Marokko achter toeloop Ceuta zat

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez zegt geen "harde bewijzen" te hebben dat Marokko achter de oversteek van tienduizenden migranten zat bij Ceuta. Wel zei hij dat de Marokkaanse grenspolitie het urenlang liet gebeuren. Ook verweet hij twee Marokkaanse ministers dat ze "onaanvaardbare" uitspraken deden. Daarvoor heeft hij de Marokkaanse ambassadeur ontboden.

1 uur geleden
Denemarken beschuldigt Rusland van ronselen van 'normale burgers'

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland treft voorbereidingen om sabotageacties uit te voeren tegen de Deense defensiesector. Daarvoor waarschuwt de Deense inlichtingendienst PET, die zegt voorbeelden te hebben van Russische pogingen om "doodgewone Denen" te ronselen om daarbij te helpen. Burgers worden via sociale media of gamingplatformen benaderd om taken uit te voeren, zoals het fotograferen van bedrijven.

1 uur geleden
Rusland beticht Noorwegen van piraterij na inbeslagname schip

MOSKOU/OSLO (ANP/RTR) - Rusland beschuldigt Noorwegen van piraterij, omdat dat land een Russisch schip in beslag heeft genomen. De inbeslagname hangt samen met een zaak van het Oekraïense energiebedrijf Naftogaz. Dat heeft volgens een uitspraak van het Permanent Hof van Arbitrage in Den Haag recht op meer dan 4,2 miljard dollar (zo'n 3,6 miljard euro) compensatie van Rusland.

2 uur geleden
Nepal werkt aan waarschuwingssysteem na dodelijke overstroming

KATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal werkt weer aan een waarschuwingssysteem voor aardverschuivingen langs de grens met China. Er moeten aardbevingssensoren, camera's en een satellietverbinding komen in de grensplaats Timure, melden twee anonieme overheidsbronnen aan persbureau Reuters. Dat is in het gebied waar vorige week de dodelijke overstroming plaatsvond.

3 uur geleden
VS: 227 doden bij aanvallen op drugsschepen in afgelopen jaar

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het afgelopen jaar 227 mensen gedood bij aanvallen op vermoedelijke drugssmokkelboten op de Grote Oceaan en in het Caribisch gebied, meldt het Amerikaanse leger. Drie vermoedelijke drugssmokkelaars werden levend gered.

7 uur geleden