Duitse christendemocraten kiezen midden januari opvolger Merkel
BERLIJN (ANP/DPA) - De verkiezingen voor de opvolger van bondskanselier Merkel zijn midden januari. De Duitse christendemocratische regeringspartij CDU kiest dan haar nieuwe leider. De nieuwe CDU-voorzitter geldt als de gedoodverfde nieuwe regeringsleider van Duitsland, gezien de populariteit van de partij in de peilingen.
De verkiezingen op 16 januari vinden plaats tijdens het eerste digitale congres van de CDU, melden Duitse media. Duitsland gaat op 26 september naar de stembus.
De CDU, veruit de grootste partij in het parlement, wilde haar nieuwe leider eigenlijk al eerder kiezen. Maar dat moest door de coronacrisis worden uitgesteld. Merkel bestuurt het land al 15 jaar, maar wil zich niet meer herkiesbaar stellen. Ze legde het partijvoorzitterschap al neer in 2018.
Haar opvolger Annegret Kramp-Karrenbauer wil stoppen als partijchef. Er zijn drie kandidaten in de race om haar op te volgen: deelstaatpremier van Noordrijn-Westfalen Armin Laschet, oud-fractieleider Friedrich Merz en oud-minister Norbert Röttgen.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
17 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
2 uur geleden