Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse christendemocraten kiezen midden januari opvolger Merkel

Duitse christendemocraten kiezen midden januari opvolger Merkel

BERLIJN (ANP/DPA) - De verkiezingen voor de opvolger van bondskanselier Merkel zijn midden januari. De Duitse christendemocratische regeringspartij CDU kiest dan haar nieuwe leider. De nieuwe CDU-voorzitter geldt als de gedoodverfde nieuwe regeringsleider van Duitsland, gezien de populariteit van de partij in de peilingen.

De verkiezingen op 16 januari vinden plaats tijdens het eerste digitale congres van de CDU, melden Duitse media. Duitsland gaat op 26 september naar de stembus.

De CDU, veruit de grootste partij in het parlement, wilde haar nieuwe leider eigenlijk al eerder kiezen. Maar dat moest door de coronacrisis worden uitgesteld. Merkel bestuurt het land al 15 jaar, maar wil zich niet meer herkiesbaar stellen. Ze legde het partijvoorzitterschap al neer in 2018.

Haar opvolger Annegret Kramp-Karrenbauer wil stoppen als partijchef. Er zijn drie kandidaten in de race om haar op te volgen: deelstaatpremier van Noordrijn-Westfalen Armin Laschet, oud-fractieleider Friedrich Merz en oud-minister Norbert Röttgen.

Meer uit Buitenland

Mike Johnson spreekt Brits parlement toe over samenwerking met VS

LONDEN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft het Britse parlement toegesproken. Zijn bezoek is naar aanleiding van de 250e verjaardag van de Amerikaanse onafhankelijkheid. "We zijn er altijd in geslaagd om onze meningsverschillen als vrienden rustig op te lossen", zei Johnson. "Dat zullen we blijven doen."

7 minuten geleden
Zelensky uitgenodigd voor Trumps vredesraad

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is uitgenodigd om deel te nemen aan de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, zegt hij tegen journalisten. Diplomaten zijn volgens Zelensky bezig met de uitnodiging, maar hij stelt ook dat het moeilijk voor te stellen is hoe hij samen met Rusland in deze of een andere raad kan zitten.

8 minuten geleden
VK keurt komst Chinese 'mega-ambassade' goed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.

58 minuten geleden
VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag spoedzitting over Iran

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa moet sneller onafhankelijk worden

DAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.

2 uur geleden
Rusland wil in Davos met Amerikanen spreken over oorlog Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.

2 uur geleden
Bezoek Oekraïense president Zelensky aan Davos onzeker

KYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.

2 uur geleden