Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse christendemocraten kiezen midden januari opvolger Merkel

Duitse christendemocraten kiezen midden januari opvolger Merkel

BERLIJN (ANP/DPA) - De verkiezingen voor de opvolger van bondskanselier Merkel zijn midden januari. De Duitse christendemocratische regeringspartij CDU kiest dan haar nieuwe leider. De nieuwe CDU-voorzitter geldt als de gedoodverfde nieuwe regeringsleider van Duitsland, gezien de populariteit van de partij in de peilingen.

De verkiezingen op 16 januari vinden plaats tijdens het eerste digitale congres van de CDU, melden Duitse media. Duitsland gaat op 26 september naar de stembus.

De CDU, veruit de grootste partij in het parlement, wilde haar nieuwe leider eigenlijk al eerder kiezen. Maar dat moest door de coronacrisis worden uitgesteld. Merkel bestuurt het land al 15 jaar, maar wil zich niet meer herkiesbaar stellen. Ze legde het partijvoorzitterschap al neer in 2018.

Haar opvolger Annegret Kramp-Karrenbauer wil stoppen als partijchef. Er zijn drie kandidaten in de race om haar op te volgen: deelstaatpremier van Noordrijn-Westfalen Armin Laschet, oud-fractieleider Friedrich Merz en oud-minister Norbert Röttgen.

Meer uit Buitenland

Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

25 minuten geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

1 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

1 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

3 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

4 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

4 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

6 uur geleden