Duitse christendemocraten kiezen midden januari opvolger Merkel
BERLIJN (ANP/DPA) - De verkiezingen voor de opvolger van bondskanselier Merkel zijn midden januari. De Duitse christendemocratische regeringspartij CDU kiest dan haar nieuwe leider. De nieuwe CDU-voorzitter geldt als de gedoodverfde nieuwe regeringsleider van Duitsland, gezien de populariteit van de partij in de peilingen.
De verkiezingen op 16 januari vinden plaats tijdens het eerste digitale congres van de CDU, melden Duitse media. Duitsland gaat op 26 september naar de stembus.
De CDU, veruit de grootste partij in het parlement, wilde haar nieuwe leider eigenlijk al eerder kiezen. Maar dat moest door de coronacrisis worden uitgesteld. Merkel bestuurt het land al 15 jaar, maar wil zich niet meer herkiesbaar stellen. Ze legde het partijvoorzitterschap al neer in 2018.
Haar opvolger Annegret Kramp-Karrenbauer wil stoppen als partijchef. Er zijn drie kandidaten in de race om haar op te volgen: deelstaatpremier van Noordrijn-Westfalen Armin Laschet, oud-fractieleider Friedrich Merz en oud-minister Norbert Röttgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
38 minuten geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
7 uur geleden