Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse christendemocraten kiezen midden januari opvolger Merkel

Duitse christendemocraten kiezen midden januari opvolger Merkel

BERLIJN (ANP/DPA) - De verkiezingen voor de opvolger van bondskanselier Merkel zijn midden januari. De Duitse christendemocratische regeringspartij CDU kiest dan haar nieuwe leider. De nieuwe CDU-voorzitter geldt als de gedoodverfde nieuwe regeringsleider van Duitsland, gezien de populariteit van de partij in de peilingen.

De verkiezingen op 16 januari vinden plaats tijdens het eerste digitale congres van de CDU, melden Duitse media. Duitsland gaat op 26 september naar de stembus.

De CDU, veruit de grootste partij in het parlement, wilde haar nieuwe leider eigenlijk al eerder kiezen. Maar dat moest door de coronacrisis worden uitgesteld. Merkel bestuurt het land al 15 jaar, maar wil zich niet meer herkiesbaar stellen. Ze legde het partijvoorzitterschap al neer in 2018.

Haar opvolger Annegret Kramp-Karrenbauer wil stoppen als partijchef. Er zijn drie kandidaten in de race om haar op te volgen: deelstaatpremier van Noordrijn-Westfalen Armin Laschet, oud-fractieleider Friedrich Merz en oud-minister Norbert Röttgen.

Meer uit Buitenland

Italiaans-Amerikaanse luchtbasis in Koeweit getroffen door drone

ROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."

33 minuten geleden
Israël verwacht dat oorlog met Iran nog zeker drie weken duurt

JERUZALEM (ANP) - Israël is van plan om de oorlog tegen Iran voorlopig voort te zetten. Een woordvoerder van het leger zei tegen CNN dat de aanvallen nog zeker drie weken duren.

58 minuten geleden
Acht doden bij Israëlische aanval op politiewagen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op een politiewagen in de Gazastrook zijn acht mensen omgekomen, melden de Palestijnse autoriteiten. Alle doden zijn politieagenten, inclusief het hoofd van de lokale politieafdeling.

1 uur geleden
Canada en Noordse landen willen nauwer samenwerken op Noordpool

OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".

2 uur geleden
Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

3 uur geleden
Palestijnse gezinsleden in auto gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.

4 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

6 uur geleden