Duitse bondspresident Steinmeier ontvangt Biden in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier heeft vrijdagochtend de Amerikaanse president Joe Biden ontvangen in zijn ambtswoning Slot Bellevue in Berlijn.
In de residentie tekent Biden onder meer het gastenboek. Daarna volgt een welkomstceremonie, waar Steinmeier hem een militaire onderscheiding zal uitreiken. Naar verwachting krijgt Biden de hoogste militaire onderscheiding bedoeld voor staatshoofden, de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek. Biden is de tweede Amerikaanse president die een dergelijke eer te beurt valt, na George H.W. Bush.
Biden arriveerde donderdagavond in Duitsland, een week later dan aanvankelijk gepland. Hij stelde zijn bezoek vorige week uit om orkaan Milton, die over Florida trok. Het is naar verwachting het laatste bezoek van Biden aan het land voordat hij in januari zijn ambt overdraagt.
Na zijn ontmoeting met Steinmeier spreekt de Amerikaanse president met bondskanselier Olaf Scholz. Later op de dag reizen ook de Franse president Emmanuel Macron en de Britse premier Keir Starmer naar Berlijn. De regeringsleiders spreken elkaar naar verwachting onder meer over de oorlogen in Oekraïne en in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Zeven EU-regeringsleiders pleiten in een brief aan EU-kopstukken voor het gebruik van Russische bevroren tegoeden voor steun aan Oekraïne. Het gebruik van die tegoeden is volgens hen de meest financieel haalbare en politiek realistische oplossing voor de financiële nood van Oekraïne, schrijven de leiders van onder meer Polen, Zweden en Finland.
44 minuten geledenPHNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - Bij Thaise luchtaanvallen in het grensgebied met Cambodja zijn vier Cambodjaanse burgers om het leven gekomen. Dat meldt Neth Pheaktra, de minister van Informatie van het land. Tien andere burgers zouden gewond zijn geraakt. Volgens Pheaktra vonden de aanvallen plaats in de grensprovincies Oddar Meanchey en Preah Vihear.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben maandag bij de presentatie van hun noodhulpoproep voor 2026 scherpe kritiek geuit op de wereldwijde "apathie" tegenover grootschalig menselijk leed. De VN vraagt minimaal 23 miljard dollar (zo'n 20 miljard euro) om 87 miljoen mensen te helpen in onder meer Gaza, Oekraïne, Soedan, Haïti en Myanmar, maar waarschuwt dat grote bezuinigingen op ontwikkelingshulp dit bemoeilijken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.
11 uur geleden