Duitse bondspresident Steinmeier ontvangt Biden in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier heeft vrijdagochtend de Amerikaanse president Joe Biden ontvangen in zijn ambtswoning Slot Bellevue in Berlijn.
In de residentie tekent Biden onder meer het gastenboek. Daarna volgt een welkomstceremonie, waar Steinmeier hem een militaire onderscheiding zal uitreiken. Naar verwachting krijgt Biden de hoogste militaire onderscheiding bedoeld voor staatshoofden, de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek. Biden is de tweede Amerikaanse president die een dergelijke eer te beurt valt, na George H.W. Bush.
Biden arriveerde donderdagavond in Duitsland, een week later dan aanvankelijk gepland. Hij stelde zijn bezoek vorige week uit om orkaan Milton, die over Florida trok. Het is naar verwachting het laatste bezoek van Biden aan het land voordat hij in januari zijn ambt overdraagt.
Na zijn ontmoeting met Steinmeier spreekt de Amerikaanse president met bondskanselier Olaf Scholz. Later op de dag reizen ook de Franse president Emmanuel Macron en de Britse premier Keir Starmer naar Berlijn. De regeringsleiders spreken elkaar naar verwachting onder meer over de oorlogen in Oekraïne en in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
29 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
4 uur geledenKUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
8 uur geleden