Duitse bondspresident Steinmeier ontvangt Biden in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier heeft vrijdagochtend de Amerikaanse president Joe Biden ontvangen in zijn ambtswoning Slot Bellevue in Berlijn.
In de residentie tekent Biden onder meer het gastenboek. Daarna volgt een welkomstceremonie, waar Steinmeier hem een militaire onderscheiding zal uitreiken. Naar verwachting krijgt Biden de hoogste militaire onderscheiding bedoeld voor staatshoofden, de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek. Biden is de tweede Amerikaanse president die een dergelijke eer te beurt valt, na George H.W. Bush.
Biden arriveerde donderdagavond in Duitsland, een week later dan aanvankelijk gepland. Hij stelde zijn bezoek vorige week uit om orkaan Milton, die over Florida trok. Het is naar verwachting het laatste bezoek van Biden aan het land voordat hij in januari zijn ambt overdraagt.
Na zijn ontmoeting met Steinmeier spreekt de Amerikaanse president met bondskanselier Olaf Scholz. Later op de dag reizen ook de Franse president Emmanuel Macron en de Britse premier Keir Starmer naar Berlijn. De regeringsleiders spreken elkaar naar verwachting onder meer over de oorlogen in Oekraïne en in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
43 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
4 uur geleden