Duitse bondskanselier Scholz wijst bouw nieuwe kerncentrales af
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz ziet niets in de bouw van nieuwe kerncentrales ondanks oproepen in Duitsland om meer werk te maken van kernenergie om zo uitstoot tegen te gaan. Scholz verklaarde in een interview met de radiozender Deutschlandfunk dat wat hem betreft kernenergie een "dood paard" is in Duitsland.
Duitsland heeft dit voorjaar zijn laatste drie operationele kernreactoren uitgezet. De reactoren hadden eigenlijk eind vorig jaar uit moeten gaan. De plannen werden echter uitgesteld vanwege de oorlog in Oekraïne en de sterk gedaalde gastoevoer uit Rusland.
Volgens Scholz zou de bouw van nieuwe kerncentrales veel tijd en geld in beslag nemen. Hij schat dat voor de bouw van een nieuwe centrale over een periode van vijftien jaar 15 miljard tot 20 miljard euro geïnvesteerd moet worden.
Critici, waaronder oppositiepartij CDU, hebben gezegd dat Duitsland met het besluit om volledig van kernenergie af te stappen de rug toekeert naar een betrouwbare en betaalbare manier van energievoorziening. Binnen de regeringscoalitie van Scholz bestaat onenigheid over kernenergie. Zo heeft coalitiepartner FDP onlangs geëist dat Duitsland kernenergie als optie moet openhouden als energiebron.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
8 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
13 uur geleden