Duitse bondskanselier Scholz wijst bouw nieuwe kerncentrales af
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz ziet niets in de bouw van nieuwe kerncentrales ondanks oproepen in Duitsland om meer werk te maken van kernenergie om zo uitstoot tegen te gaan. Scholz verklaarde in een interview met de radiozender Deutschlandfunk dat wat hem betreft kernenergie een "dood paard" is in Duitsland.
Duitsland heeft dit voorjaar zijn laatste drie operationele kernreactoren uitgezet. De reactoren hadden eigenlijk eind vorig jaar uit moeten gaan. De plannen werden echter uitgesteld vanwege de oorlog in Oekraïne en de sterk gedaalde gastoevoer uit Rusland.
Volgens Scholz zou de bouw van nieuwe kerncentrales veel tijd en geld in beslag nemen. Hij schat dat voor de bouw van een nieuwe centrale over een periode van vijftien jaar 15 miljard tot 20 miljard euro geïnvesteerd moet worden.
Critici, waaronder oppositiepartij CDU, hebben gezegd dat Duitsland met het besluit om volledig van kernenergie af te stappen de rug toekeert naar een betrouwbare en betaalbare manier van energievoorziening. Binnen de regeringscoalitie van Scholz bestaat onenigheid over kernenergie. Zo heeft coalitiepartner FDP onlangs geëist dat Duitsland kernenergie als optie moet openhouden als energiebron.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
3 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
3 uur geleden