'Duitse bondskanselier Merkel blijft tot einde ambtstermijn'
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel blijft in haar functie tot het einde van haar ambtstermijn in de herfst van volgend jaar. De partijvoorzitter van Merkels christendemocratische CDU, Annegret Kramp-Karrenbauer, heeft tegen het blad Der Spiegel gezegd dat in de top van de CDU niet wordt aangedrongen op een eerder vertrek van Merkel.
De partij moet in april wel een andere voorzitter kiezen, want Kramp-Karrenbauer, legt haar voorzitterschap neer. Ze is daarmee ook geen kandidaat meer om Merkel op te volgen als regeringsleider. Kramp-Karrenbauer kondigde haar aftreden aan tijdens een diepe crisis in haar partij. Die was ontstaan doordat de CDU in de deelstaat Thüringen met de rechts-populistische Alternative für Deutschland (AfD) een nieuwe premier aan de macht had geholpen. Premier werd de liberaal Thomas Kemmerich die drie dagen later weer aftrad. Het deelstaatparlement kiest nu op 4 maart een premier.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
1 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
12 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
13 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
14 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
14 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
15 uur geleden