Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse basketballers stunten op WK met uitschakeling VS

Duitse basketballers stunten op WK met uitschakeling VS

PASAY (ANP) - Duitsland heeft op het wereldkampioenschap basketbal bij de mannen voor een enorme stunt gezorgd door de Verenigde Staten in de tweede halve finale te kloppen. Het werd 113-111 in de Filipijnse stad Pasay.

De Duitsers staan bovendien voor het eerst in de eindstrijd van een WK basketbal. Tegenstander zondag is Servië, dat eerder op de dag Canada met 95-86 versloeg. Voor 'Team USA', regerend olympisch kampioen, resteert de strijd om het brons tegen de Canadezen.

Andreas Obst (24 punten) en Franz Wagner (22 punten) waren op schot bij Duitsland. De 23 punten en 8 rebounds van de Amerikaan Anthony Edwards, uitkomend voor de Minnesota Timberwolves, bleken onvoldoende.

Met de inmiddels 74-jarige Svetislav Pesic treft Duitsland zondag in de finale een oude bekende. De huidige bondscoach van Servië leidde de Duitsers in 1993 naar de Europese titel in eigen land.

Meer uit Sport

CAS buigt zich met spoed over deelname Israël aan WK turnen

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Het internationale hof van sportarbitrage CAS buigt zich met spoed over de deelname van Israël aan de WK turnen in Indonesië. De regering van het Aziatische land heeft de visa voor de turnploeg uit Israël afgewezen. Indonesië weigert contact met Israël zolang dat land een vrij en soeverein Palestina niet erkent. Het CAS kondigde aan dinsdag al uitspraak te doen, omdat de WK zondag beginnen.

9 uur geleden
Bol genomineerd voor titel Wereldatlete van het Jaar

MONACO (ANP) - Atlete Femke Bol is een van de vijf genomineerden voor de onderscheiding Wereldatleet van het Jaar in de categorie baanatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics maandag bekend.

10 uur geleden
Toch schouderoperatie bij wereldkampioen MotoGP Márquez

MADRID (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez is alsnog geopereerd aan zijn rechterschouder. Een week geleden vonden de artsen een ingreep niet nodig, maar bij nadere medische controle bleek dat een week rust het scheurtje in zijn schouderblad niet had verminderd. Om die reden heeft de Spaanse wegracer alsnog een ingreep ondergaan in een ziekenhuis in Madrid, meldt het fabrieksteam van Ducati.

13 uur geleden
Tennisster Lamens neemt in Japan overtuigend revanche op Arango

OSAKA (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft overtuigend de tweede ronde bereikt van het Japan Open in Osaka. Nederlands beste speelster rekende in de eerste ronde af met Emiliana Arango uit Colombia: 6-1 6-2.

16 uur geleden
Griekspoor in top 30 wereldranglijst, Vacherot klimt 164 posities

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is teruggekeerd in de top dertig van de wereldranglijst. Hij steeg op de nieuwste ranking vier plaatsen, van de 31e naar de 27e plek. Daarmee nadert de 29-jarige Noord-Hollander zijn beste positie ooit, de 21e plek in november 2023.

17 uur geleden
Goud shorttrackster Xandra Velzeboer op 500 meter in Montreal

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in de World Tour in het Canadese Montreal de gouden medaille veroverd op de 500 meter. De regerend wereldkampioene op deze afstand nam in de voorlaatste ronde de leiding en wist deze in de slotronde vast te houden. De Canadese Kim Boutin eindigde als tweede en de Amerikaanse Corinne Stoddard werd derde. Michelle Velzeboer, de jongere zus van Xandra, kwam als vierde over de finish.

1 dag geleden
Trentin wint voor de derde keer wielerwedstrijd Parijs-Tours

TOURS (ANP) - De Italiaan Matteo Trentin (36) heeft de eendaagse wielerwedstrijd Parijs-Tours gewonnen. Hij was in de straten van Tours in de sprint de snelste van een groepje voor de Fransman Christophe Laporte. Het was de derde keer dat Trentin de rit van Parijs naar Tours won. Er eindigde geen Nederlander bij de eerste tien.

1 dag geleden