Duitse basketballers stunten op WK met uitschakeling VS
PASAY (ANP) - Duitsland heeft op het wereldkampioenschap basketbal bij de mannen voor een enorme stunt gezorgd door de Verenigde Staten in de tweede halve finale te kloppen. Het werd 113-111 in de Filipijnse stad Pasay.
De Duitsers staan bovendien voor het eerst in de eindstrijd van een WK basketbal. Tegenstander zondag is Servië, dat eerder op de dag Canada met 95-86 versloeg. Voor 'Team USA', regerend olympisch kampioen, resteert de strijd om het brons tegen de Canadezen.
Andreas Obst (24 punten) en Franz Wagner (22 punten) waren op schot bij Duitsland. De 23 punten en 8 rebounds van de Amerikaan Anthony Edwards, uitkomend voor de Minnesota Timberwolves, bleken onvoldoende.
Met de inmiddels 74-jarige Svetislav Pesic treft Duitsland zondag in de finale een oude bekende. De huidige bondscoach van Servië leidde de Duitsers in 1993 naar de Europese titel in eigen land.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
17 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
21 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
22 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
1 dag geleden