Duitse auto-industrie bezorgd over handelsconflict China
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse brancheorganisatie voor de auto-industrie VDA is bezorgd dat de fors hogere invoerheffingen op Chinese elektrische auto's in de Europese Unie kunnen leiden tot een handelsconflict met China. Volgens de VDA moeten de partijen escalatie voorkomen door onderhandelingen aan te gaan. Het beste is volgens de VDA om die hogere tarieven gewoon te schrappen.
VDA-president Hildegard Müller zegt dat met de heffingen er verdere afstand wordt genomen van wereldwijde samenwerking en dat de potentiële schade groter kan zijn dan de voordelen. Zo spelen er zorgen over tegenmaatregelen van China tegen Europese autobouwers. Voor de Duitse autobedrijven Volkswagen, Mercedes-Benz en BMW is China een zeer belangrijke markt.
Volkswagen en BMW zelf kwamen ook met verklaringen. Zo stelt Volkswagen dat importheffingen een verkeerde aanpak zijn en niet helpen bij het versterken van het concurrentievermogen van de Europese auto-industrie. BMW-topman Oliver Zipse zegt dat een handelsconflict met China alleen maar verliezers zal opleveren en dat er snel een oplossing gevonden moet worden voor het geschil.
Negatieve gevolgen
Mercedes-Benz vindt de heffingen een verkeerd besluit dat verregaande negatieve gevolgen kan hebben, en dat moet worden onderhandeld over een oplossing.
Volgens de VDA werd vorig jaar voor ruim 26 miljard euro aan voertuigen en onderdelen uit Duitsland naar China geëxporteerd.
Geely
Het Chinese autoconcern Geely, eigenaar van automerk Volvo, zegt teleurgesteld te zijn over de heffingen. Volgens Geely kunnen die tarieven de handelsrelaties tussen de EU en China schade toebrengen, met ook nadelige gevolgen voor Europese bedrijven en consumenten. Volvo zelf hoopt hoge heffingen op zijn elektrische auto's die in China worden gebouwd te kunnen ontlopen door afspraken over prijzen te maken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.
9 uur geleden