Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse arbiter kreeg na penaltyfout vier weken politiebescherming

Duitse arbiter kreeg na penaltyfout vier weken politiebescherming

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse scheidsrechter Sascha Stegemann die Borussia Dortmund in het duel met VfL Bochum in 2023 een strafschop onthield, heeft na die wedstrijd vier weken politiebescherming gehad. Dat heeft de 39-jarige arbiter volgens de krant General Anzeiger verteld tijdens een bijeenkomst voor scheidsrechters. Stegemann maakte kort na de wedstrijd in april 2023 al bekend doodsbedreigingen te hebben gekregen.

Door de 1-1 tegen Bochum liep de club uit Dortmund belangrijke punten mis in de strijd om het kampioenschap. De scheidsrechter gaf meteen de volgende dag zijn fout toe. Dortmund verspeelde destijds op de laatste speeldag van seizoen 2022/2023 de titel aan concurrent Bayern München.

De dag na de wedstrijd kreeg Stegemann agenten aan de deur die hem vertelden van concrete doodsbedreigingen. Hij is toen de volgende dag begeleid naar een televisieoptreden in München en de politie heeft hem daarna vier weken beveiligd.

De Duitse voetbalbond erkende een dag na de wedstrijd ook dat Borussia Dortmund een penalty was ontnomen. Bochum-verdediger Danilo Soares werkte Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi naar de grond. Stegemann ging daarna niet naar de kant om de situatie op de beelden te bekijken, tot groot ongenoegen van de trainer en spelers van Dortmund.

Meer uit Voetbal

RC Lens verslaat Paris Saint-Germain en wint Franse supercup

LENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.

4 uur geleden
Trainer Veldman geniet als Heerenveen de ArenA stil krijgt

AMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."

7 uur geleden
Trainer Míchel ziet Ajax na rust instorten tegen Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."

7 uur geleden
Ajax verspeelt voorsprong en punten tegen sc Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.

9 uur geleden
Arsenal verslaat Manchester City in strijd om Community Shield

CARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.

9 uur geleden
Van Bronckhorst bezorgd over continuïteit in spel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst maakt zich zorgen over het feit dat Feyenoord niet negentig minuten het eigen spel weet te spelen. "We moeten hiervan leren en met een frisse blik vooruitkijken", zei Van Bronckhorst tegen ESPN na een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles. Feyenoord gaat zondag op bezoek bij Cambuur.

10 uur geleden
FC Twente verslaat PEC Zwolle en heeft eerste punten binnen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis tegen PEC Zwolle de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer John van den Brom won met 3-1 en maakte in de tweede helft het verschil.

11 uur geleden