Duitse aanvoerder Gündogan beëindigt interlandloopbaan
BARCELONA (ANP/DPA) - Ilkay Gündogan stelt zich niet langer beschikbaar voor het Duitse voetbalelftal. De 33-jarige aanvoerder beëindigt na 82 interlands zijn interlandloopbaan, meldt hij maandag. Een maand geleden liet Thomas Müller (34) al weten te stoppen bij het Duitse elftal.
Gündogan kwam in juli voor het laatst in actie tijdens de door Duitsland na verlenging met 2-1 verloren kwartfinale op het EK tegen Spanje.
"Na een paar weken nadenken heb ik besloten dat het tijd is om mijn carrière bij de nationale ploeg te beëindigen. Ik kijk met grote trots terug op 82 interlands voor mijn thuisland, een aantal dat ik nooit had verwacht te behalen toen ik in 2011 mijn debuut maakte", schrijft Gündogan op Instagram. "Mijn hoogtepunt was duidelijk dat ik afgelopen zomer als aanvoerder het team mocht leiden op het EK in eigen land."
Gündogan, die FC Barcelona deze transferperiode mogelijk weer inruilt voor zijn vorige werkgever Manchester City, maakte negentien doelpunten voor Duitsland. De middenvelder miste het WK van 2014, dat Duitsland won, door een blessure. Ook het EK van 2016 moest Gündogan met een blessure aan zich voorbij laten gaan.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
8 uur geleden