Duits parlement keurt geleidelijk uitfaseren gebruik kolen goed
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Beide huizen van het Duitse parlement hebben een voorstel goedgekeurd om een einde te maken aan het gebruik van kolenenergie. Dat moet de komende achttien jaar gaan gebeuren. "Het tijdperk van fossiele brandstoffen komt met dit besluit onherroepelijk ten einde", zei minister van Economische Zaken Peter Altmaier.
Duitsland is een grootgebruiker van kolen. Daar wordt ongeveer een derde van de energie uitgehaald, veel meer dan in buurland Frankrijk. De regering trekt 40 miljard euro uit om de regio's te ondersteunen die economisch erg afhankelijk zijn van de kolenindustrie.
De oppositie is kritisch over de nieuwe wetgeving. Partijleider Annalena Baerbock van de Groene partij Bündnis 90/Die Grünen wil dat het gebruik van kolen voor 2030 stopt. Lorenz Gösta Beutin van de linkse partij Die Linke sprak over een "zwarte dag" voor het klimaat.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
11 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
16 uur geleden