Duits parlement keurt geleidelijk uitfaseren gebruik kolen goed
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Beide huizen van het Duitse parlement hebben een voorstel goedgekeurd om een einde te maken aan het gebruik van kolenenergie. Dat moet de komende achttien jaar gaan gebeuren. "Het tijdperk van fossiele brandstoffen komt met dit besluit onherroepelijk ten einde", zei minister van Economische Zaken Peter Altmaier.
Duitsland is een grootgebruiker van kolen. Daar wordt ongeveer een derde van de energie uitgehaald, veel meer dan in buurland Frankrijk. De regering trekt 40 miljard euro uit om de regio's te ondersteunen die economisch erg afhankelijk zijn van de kolenindustrie.
De oppositie is kritisch over de nieuwe wetgeving. Partijleider Annalena Baerbock van de Groene partij Bündnis 90/Die Grünen wil dat het gebruik van kolen voor 2030 stopt. Lorenz Gösta Beutin van de linkse partij Die Linke sprak over een "zwarte dag" voor het klimaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
21 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
23 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
27 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
3 uur geleden