Duits energieconcern RWE sluit 15-jarig contract voor lng uit VS
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Het Duitse energieconcern RWE heeft een vijftienjarig contract afgesloten voor de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Volgens RWE helpt die overeenkomst Duitsland bij het diverser maken van zijn energietoevoer. Voor de Russische inval in Oekraïne was de grootste economie van Europa voor een groot deel afhankelijk van aardgas uit Rusland.
RWE sloot het leveringscontract af met het Amerikaanse Sempra Infrastructure, dat de lng vanaf 2027 zal leveren vanuit een nog te openen Texaanse faciliteit. Jaarlijks gaat het om het equivalent van 3 miljard kubieke meter gas die via een lng-terminal bij Hamburg het land binnenkomt.
Andree Stracke, directeur van de divisie voor handel van RWE, verklaarde bij de ondertekening van het contract dat de afspraken belangrijk zijn voor heel Europa. Als Duitsland in staat is meer gas te importeren uit andere landen dan Rusland, vergroot dat ook de leverinsgzekerheid voor heel het werelddeel, redeneerde hij.
Afknijpen
Rusland heeft de toevoer van aardgas naar de Europese Unie steeds verder verlaagd sinds het begin van de oorlog met Oekraïne. EU-landen steunen het Oost-Europese land door sancties in te stellen tegen Rusland en het afknijpen van de gasleveringen wordt gezien als drukmiddel van het Kremlin.
RWE is ook actief in Nederland, onder andere met elektriciteitscentrales in de Groningse Eemshaven. Onlangs haalde het Duitse concern een gunning binnen om een windpark in het Nederlandse deel van de Noordzee te bouwen.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.
24 minuten geledenNAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.
3 uur geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.
5 uur geleden