Duits energiebedrijf Uniper vraagt Duitsland om redding
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Duitse energiebedrijf Uniper heeft officieel een verzoek ingediend bij de Duitse overheid om met een steunpakket gered te worden. Het nutsbedrijf stelt voor dat Duitsland een "relevant" belang neemt. Daarnaast zou Berlijn garant moeten staan voor een hoger bedrag van leningen. Ook Unipers moederbedrijf Fortum praat inmiddels met de Duitse regering.
Uniper krijgt door het afknijpen van de gastoevoer door Rusland niet al het gas waarvoor het contracten heeft gesloten. Daarom moet het bedrijf extra gas bijkopen op de gasmarkt, maar de prijzen liggen daar veel hoger dan voor de langetermijncontracten die Uniper had. Het energiebedrijf vreest dat het zijn gascentrales niet volledig kan laten draaien en niet aan zijn verplichtingen aan grootverbruikers kan voldoen. Uniper stelt dan ook mogelijk volgende week al uit de gasreserves te moeten putten.
De huidige situatie kost Uniper veel geld. Het bedrijf houdt rekening met een verlies tot 10 miljard euro dit jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
9 uur geleden