Duits energiebedrijf Uniper vraagt Duitsland om redding
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Duitse energiebedrijf Uniper heeft officieel een verzoek ingediend bij de Duitse overheid om met een steunpakket gered te worden. Het nutsbedrijf stelt voor dat Duitsland een "relevant" belang neemt. Daarnaast zou Berlijn garant moeten staan voor een hoger bedrag van leningen. Ook Unipers moederbedrijf Fortum praat inmiddels met de Duitse regering.
Uniper krijgt door het afknijpen van de gastoevoer door Rusland niet al het gas waarvoor het contracten heeft gesloten. Daarom moet het bedrijf extra gas bijkopen op de gasmarkt, maar de prijzen liggen daar veel hoger dan voor de langetermijncontracten die Uniper had. Het energiebedrijf vreest dat het zijn gascentrales niet volledig kan laten draaien en niet aan zijn verplichtingen aan grootverbruikers kan voldoen. Uniper stelt dan ook mogelijk volgende week al uit de gasreserves te moeten putten.
De huidige situatie kost Uniper veel geld. Het bedrijf houdt rekening met een verlies tot 10 miljard euro dit jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
39 minuten geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
1 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
2 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
3 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
4 uur geleden