Duits beleggersvertrouwen stijgt door afnemende handelszorgen
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is verder toegenomen, na de aanvankelijke scherpe daling in april die werd veroorzaakt door de handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens het Duitse onderzoeksinstituut ZEW zijn beleggers bekomen van de grootste schrik van de handelsoorlog. Ook blijven de enorme investeringsplannen van de Duitse overheid in onder meer infrastructuur en defensie het vertrouwen ondersteunen.
De vertrouwensindex stijgt voor juni naar een stand van 47,5, van 25,2 in mei. In april kelderde het vertrouwen nog naar min 14 door de wereldwijde importheffingen die Trump aankondigde. Het vertrouwen liet die maand de grootste daling zien sinds de Russische invasie van Oekraïne.
Beleggers lijken er steeds meer vertrouwen in te hebben dat de investeringen die door de nieuwe Duitse regering zijn aangekondigd de economie een impuls kunnen geven, zei ZEW-voorzitter Achim Wambach. "In combinatie met de recente renteverlagingen door de Europese Centrale Bank zou dit een einde kunnen maken aan de economische stagnatie in Duitsland, die al bijna drie jaar duurt."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
15 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
16 uur geleden