Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duel tussen Duitsland en Oekraïne gaat door ondanks coronavrees

Duel tussen Duitsland en Oekraïne gaat door ondanks coronavrees

LEIPZIG (ANP) - De Nations League-wedstrijd tussen Duitsland en Oekraïne kan toch doorgaan, nu er op zaterdag tijdens de laatste testronde binnen de ploeg van de Oekraïners geen nieuwe positieve resultaten naar voren zijn gekomen. Vrijdag bleek dat vier spelers en een personeelslid waren besmet met het coronavirus.

Matthias Hasberg, woordvoerder van speelstad Leipzig, bevestigde dat de Oekraïense delegatie niet in quarantaine hoeft te gaan. Daar werd in aanloop naar de wedstrijd voor gevreesd, zeker als er tijdens de laatste testronde nog meer besmettingen waren geconstateerd. Volgens Hasberg zijn de Oekraïners erin geslaagd de besmette mensen voldoende af te zonderen waardoor het virus niet is overgedragen aan de rest van de ploeg.

De reglementen van de UEFA stellen dat een team moet spelen als ze minimaal dertien gezonde spelers hebben, inclusief een doelman. Wedstrijden kunnen worden uitgesteld of verplaatst naar neutrale locaties, afhankelijk van de omstandigheden, maar teams lopen ook het risico om een reglementaire nederlaag te incasseren.

Het eerste duel tussen Duitsland en Oekraïne eindigde in een 2-1-overwinning voor de Duitsers, hun eerste in de Nations League. Beide ploegen hebben zes punten, eentje minder dan koploper Spanje. Zwitserland staat onderaan met twee punten.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

4 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

4 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

6 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

6 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

6 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

7 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

8 uur geleden