Duel met Bosnië moet De Boer eerste zege met Oranje opleveren
ZEIST (ANP) - Met nul overwinningen in zijn eerste vier wedstrijden, is Frank de Boer de slechtst startende bondscoach ooit bij het Nederlands elftal. Tegen Bosnië en Herzegovina moet er zondag in de Nations League een einde komen aan die reeks. De Boer weet dat de druk er al vrij vroeg na zijn aanstelling flink op staat. De oud-international heeft alle vertrouwen in een goede afloop, liet hij zaterdag in Zeist blijken.
De Boer had het in zijn eerste maanden in Zeist niet altijd makkelijk. In deze coronatijd had hij vanwege het drukke wedstrijdprogramma nog meer dan anders rekening te houden met belangen van clubs en spelers. In de oefenwedstrijden tegen Mexico (0-1) en Spanje (1-1) wisselde hij noodgedwongen veel om spelers te sparen. In Bergamo deed Oranje het in de Nations League tegen Italië (1-1), in een 5-3-2-variant, sterk. De enige échte tegenvaller onder leiding van De Boer tot dusverre was de uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina, vorige maand in Zenica in de Nations League (0-0).
Oranje startte toen met Luuk de Jong in de spits. De aanvaller van Sevilla kreeg vanaf de zijkanten in de eerste helft geen bruikbare voorzetten van buitenspelers Donyell Malen en Quincy Promes. Pas toen Steven Berghuis er twintig minuten voor tijd inkwam, werd het Nederlands elftal gevaarlijk. "We hebben drie grote kansen gehad toen en nog een paar halve kansen. Daarvan moeten er een paar in", zei De Boer zaterdag terugkijkend.
Memphis Depay
Tegen Bosnië kon de bondscoach destijds niet beschikken over Memphis Depay. De aanvoerder van Olympique Lyon is er zondag wel weer bij. Depay begint echter niet in de spits, maar vanaf de linkerkant, naast De Jong. Berghuis vult vermoedelijk de positie als rechtsbuiten in.
Depay en Georginio Wijnaldum waren onder de vorige bondscoach Ronald Koeman vaak een succesvol koppel. De Boer: "Ik laat die succesformule helemaal niet los. Ik kijk naar wat we op dit moment voorhanden hebben en wie op dit moment het beste in vorm is. Een goede Depay speelt altijd. Luuk heeft op dit moment ook de vorm. Bosnië gaat waarschijnlijk ver inzakken. Dan wil je mensen in het zestienmetergebied hebben. Ik denk dat Memphis met zijn kwaliteiten het aan de linkerkant fantastisch kan invullen. Met zijn acties, creativiteit, doelgerichtheid en het maken van snelle combinaties."
Oranje speelde in 2020 tot dusverre zes interlands en scoorde daarin slechts drie keer. De Boer: "Ik zie het als golfbewegingen. Het kan zo zijn dat als we de volgende keer hier zitten het stikt van de jongens die doelpunten aan het maken zijn. Ik ben er niet zo bang voor."
Vermoedelijke opstelling Nederland: Krul; Dumfries, De Vrij, Blind en Wijndal; Wijnaldum, Van de Beek en Frenkie de Jong; Berghuis, Luuk de Jong en Depay.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
12 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
16 uur geleden