Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duel ManUnited - Liverpool afgelast wegens protesten boze fans

Duel ManUnited - Liverpool afgelast wegens protesten boze fans

MANCHESTER (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Manchester United en Liverpool is zondagavond afgelast vanwege protesten van boze fans van de thuisclub. De autoriteiten vonden het uit veiligheidsoverwegingen niet verantwoord om het duel achter gesloten deuren te laten doorgaan. Een nieuwe datum voor het topduel is nog niet bekend.

Ongeveer tweehonderd supporters van Manchester United drongen zondag in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Liverpool stadion Old Trafford binnen uit protest tegen eigenaar Joel Glazer. Ze liepen enige tijd op het veld voordat ze werden weggeleid. Daarna slaagde een groepje erin toch weer terug te keren op het gras.

Het duel had om 17.30 uur moeten beginnen. Ruim een uur later werd de wedstrijd afgelast. Volgens Sky Sports verbleven beide teams op dat moment nog in hun hotels, waar ook de nodige acties werden gevoerd door boze supporters.

Vertrek

De fans van ManUnited zijn al geruime tijd uit op het vertrek van de Amerikaan Glazer, die nooit heel populair is geweest bij de aanhang. Na de mislukte plannen vorige maand tot de oprichting van een Super League is de woede toegenomen. Manchester United werd in 2005 gekocht door de Amerikaanse familie Glazer, voor 790 miljoen pond. Hoewel de club sinds 2012 genoteerd is aan de New York Stock Exchange, behielden de Glazers een meerderheidsbelang.

Op social media verschenen zondagavond foto's waarop aanhangers van United buiten het stadion door agenten met wapenstokken werden teruggedrongen. "De veiligheid van iedereen op Old Trafford blijft van het grootste belang", liet de Premier League in een korte verklaring weten na de afgelasting.

Emoties

"We begrijpen en respecteren de kracht van de emoties, maar veroordelen alle gewelddaden, vernielingen en overtredingen, vooral ook gezien de bijbehorende inbreuken op de coronaprotocollen. Fans hebben veel kanalen om hun mening kenbaar te maken, maar de acties van een minderheid die we vandaag hebben gezien, verdienen geen enkele rechtvaardiging. We leven mee met de politie en stewards die te maken hebben gehad met een gevaarlijke situatie die in het voetbal niet thuishoort."

Manchester City was zondag met een zege van Liverpool op Old Trafford zeker van de landstitel geweest. De koploper speelt zaterdag thuis tegen Chelsea.

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

6 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

9 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.

10 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

11 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

14 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden