Duel ManUnited - Liverpool afgelast wegens protesten boze fans
MANCHESTER (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Manchester United en Liverpool is zondagavond afgelast vanwege protesten van boze fans van de thuisclub. De autoriteiten vonden het uit veiligheidsoverwegingen niet verantwoord om het duel achter gesloten deuren te laten doorgaan. Een nieuwe datum voor het topduel is nog niet bekend.
Ongeveer tweehonderd supporters van Manchester United drongen zondag in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Liverpool stadion Old Trafford binnen uit protest tegen eigenaar Joel Glazer. Ze liepen enige tijd op het veld voordat ze werden weggeleid. Daarna slaagde een groepje erin toch weer terug te keren op het gras.
Het duel had om 17.30 uur moeten beginnen. Ruim een uur later werd de wedstrijd afgelast. Volgens Sky Sports verbleven beide teams op dat moment nog in hun hotels, waar ook de nodige acties werden gevoerd door boze supporters.
Vertrek
De fans van ManUnited zijn al geruime tijd uit op het vertrek van de Amerikaan Glazer, die nooit heel populair is geweest bij de aanhang. Na de mislukte plannen vorige maand tot de oprichting van een Super League is de woede toegenomen. Manchester United werd in 2005 gekocht door de Amerikaanse familie Glazer, voor 790 miljoen pond. Hoewel de club sinds 2012 genoteerd is aan de New York Stock Exchange, behielden de Glazers een meerderheidsbelang.
Op social media verschenen zondagavond foto's waarop aanhangers van United buiten het stadion door agenten met wapenstokken werden teruggedrongen. "De veiligheid van iedereen op Old Trafford blijft van het grootste belang", liet de Premier League in een korte verklaring weten na de afgelasting.
Emoties
"We begrijpen en respecteren de kracht van de emoties, maar veroordelen alle gewelddaden, vernielingen en overtredingen, vooral ook gezien de bijbehorende inbreuken op de coronaprotocollen. Fans hebben veel kanalen om hun mening kenbaar te maken, maar de acties van een minderheid die we vandaag hebben gezien, verdienen geen enkele rechtvaardiging. We leven mee met de politie en stewards die te maken hebben gehad met een gevaarlijke situatie die in het voetbal niet thuishoort."
Manchester City was zondag met een zege van Liverpool op Old Trafford zeker van de landstitel geweest. De koploper speelt zaterdag thuis tegen Chelsea.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
17 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden