Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dubbeltwee mannen naar finale en Spelen, dubbeltwee vrouwen niet

Dubbeltwee mannen naar finale en Spelen, dubbeltwee vrouwen niet

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse dubbeltwee voor mannen heeft zich op de WK roeien in Belgrado met groot vertoon van macht geplaatst voor de finale. Door de plek in de eindstrijd verzekerden Melvin Twellaar en Stefan Broenink de dubbeltwee ook van plaatsing voor de Olympische Spelen van Parijs. In de dubbeltwee voor vrouwen redden Nika Vos en Lisa Scheenaard het niet.

Twellaar en Broenink wonnen hun halve finale overtuigend met een tijd van 6.19,31. Het Nederlandse duo was ruim vier seconden sneller dan de Italianen, die tot 6.23,94 kwamen.

Vos en Scheenaard werden vierde in de halve finale. Ze moesten ruim elf seconden toegeven op de Roemeense roeisters en waren ook beduidend langzamer dan Litouwen en Nieuw-Zeeland. De eerste drie koppels gaan door naar de finale, dus Vos en Scheenaard zijn veroordeeld tot de B-finale. Daar kunnen ze ook nog een olympisch ticket afdwingen.

In totaal heeft de Nederlandse roeiploeg zich nu al met acht boten geplaatst voor de Spelen van Parijs. De invulling van de boten mag later nog gewijzigd worden.

Meer uit Sport

Oekraïne boycot opening Paralympische Spelen door deelname Russen

KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.

9 minuten geleden
Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

9 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

9 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

9 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

11 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

11 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

13 uur geleden