Dubbeltwee mannen naar finale en Spelen, dubbeltwee vrouwen niet
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse dubbeltwee voor mannen heeft zich op de WK roeien in Belgrado met groot vertoon van macht geplaatst voor de finale. Door de plek in de eindstrijd verzekerden Melvin Twellaar en Stefan Broenink de dubbeltwee ook van plaatsing voor de Olympische Spelen van Parijs. In de dubbeltwee voor vrouwen redden Nika Vos en Lisa Scheenaard het niet.
Twellaar en Broenink wonnen hun halve finale overtuigend met een tijd van 6.19,31. Het Nederlandse duo was ruim vier seconden sneller dan de Italianen, die tot 6.23,94 kwamen.
Vos en Scheenaard werden vierde in de halve finale. Ze moesten ruim elf seconden toegeven op de Roemeense roeisters en waren ook beduidend langzamer dan Litouwen en Nieuw-Zeeland. De eerste drie koppels gaan door naar de finale, dus Vos en Scheenaard zijn veroordeeld tot de B-finale. Daar kunnen ze ook nog een olympisch ticket afdwingen.
In totaal heeft de Nederlandse roeiploeg zich nu al met acht boten geplaatst voor de Spelen van Parijs. De invulling van de boten mag later nog gewijzigd worden.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
16 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
23 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 dag geleden