DSM stijgt op herstellend Damrak, AEX weer boven 700 punten
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel DSM behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs, die een herstel liet zien na de zware verliesbeurt een dag eerder. Het speciaalchemieconcern werd optimistischer over het hele jaar na een sterk eerste kwartaal.
Ook de handelsberichten van Wolters Kluwer, OCI en TKH Group werden positief ontvangen. Verder werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Het ADP-rapport loopt vooruit op het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag wordt vrijgegeven.
DSM klom 1,4 procent bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het bedrijf sprak van een "zeer goede" start van het jaar ondanks de aanhoudende uitdagingen door de coronacrisis. DSM zag een sterker dan verwachte vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt. De voedingsmiddelentak, die het al de hele coronacrisis goed doet, groeide gestaag door. Door de sterke groei van de materialentak is DSM optimistischer geworden over de jaarresultaten.
Signify
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 703,41 punten. De hoofdindex zakte dinsdag ruim 2 procent en sloot voor het eerst sinds 31 maart onder de 700 punten. De MidKap klom 0,9 procent op 1034,50 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent.
Sterkste stijger in de AEX was verlichtingsbedrijf Signify met een winst van 2,5 procent. Wolters Kluwer steeg 2 procent. De informatieleverancier herhaalde in een tussentijds handelsbericht zijn winstverwachting voor dit jaar. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway voerde de schaarse dalers aan met een min van 1,4 procent. In de MidKap stonden kunstmestproducent OCI (plus 6 procent) en technologiegroep TKH (plus 3 procent) bovenaan. Beide bedrijven schroefden hun verwachtingen op dankzij meevallende kwartaalcijfers.
Heijmans
Bij de kleinere bedrijven daalde Heijmans 0,4 procent. De bouwer hangt een "aanzienlijke claim" van netbeheerder TenneT boven het hoofd. Uit een tussenvonnis in een arbitragezaak bleek dat TenneT in 2018 rechtmatig handelde toen het bedrijf een contract met Heijmans voor de bouw van nieuwe hoogspanningsmasten opzegde. Voor Heijmans komt het vonnis als een verrassing. De onderneming heeft geen extra geld opzij gezet voor de kwestie en beraadt zich op vervolgstappen.
De euro was 1,1992 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 66,15 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 69,43 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
5 uur geleden