DSM stijgt op herstellend Damrak, AEX weer boven 700 punten
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel DSM behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs, die een herstel liet zien na de zware verliesbeurt een dag eerder. Het speciaalchemieconcern werd optimistischer over het hele jaar na een sterk eerste kwartaal.
Ook de handelsberichten van Wolters Kluwer, OCI en TKH Group werden positief ontvangen. Verder werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Het ADP-rapport loopt vooruit op het officiƫle banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag wordt vrijgegeven.
DSM klom 1,4 procent bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het bedrijf sprak van een "zeer goede" start van het jaar ondanks de aanhoudende uitdagingen door de coronacrisis. DSM zag een sterker dan verwachte vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt. De voedingsmiddelentak, die het al de hele coronacrisis goed doet, groeide gestaag door. Door de sterke groei van de materialentak is DSM optimistischer geworden over de jaarresultaten.
Signify
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 703,41 punten. De hoofdindex zakte dinsdag ruim 2 procent en sloot voor het eerst sinds 31 maart onder de 700 punten. De MidKap klom 0,9 procent op 1034,50 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent.
Sterkste stijger in de AEX was verlichtingsbedrijf Signify met een winst van 2,5 procent. Wolters Kluwer steeg 2 procent. De informatieleverancier herhaalde in een tussentijds handelsbericht zijn winstverwachting voor dit jaar. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway voerde de schaarse dalers aan met een min van 1,4 procent. In de MidKap stonden kunstmestproducent OCI (plus 6 procent) en technologiegroep TKH (plus 3 procent) bovenaan. Beide bedrijven schroefden hun verwachtingen op dankzij meevallende kwartaalcijfers.
Heijmans
Bij de kleinere bedrijven daalde Heijmans 0,4 procent. De bouwer hangt een "aanzienlijke claim" van netbeheerder TenneT boven het hoofd. Uit een tussenvonnis in een arbitragezaak bleek dat TenneT in 2018 rechtmatig handelde toen het bedrijf een contract met Heijmans voor de bouw van nieuwe hoogspanningsmasten opzegde. Voor Heijmans komt het vonnis als een verrassing. De onderneming heeft geen extra geld opzij gezet voor de kwestie en beraadt zich op vervolgstappen.
De euro was 1,1992 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 66,15 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 69,43 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SLEESWIJK (ANP) - De Nederlandse Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) is een nieuwe claimzaak begonnen tegen Meta, de eigenaar van Facebook en Instagram, in Duitsland. Volgens de stichting, die ook in Nederland een claimzaak tegen Meta heeft aangespannen, richt de collectieve schadevordering zich op het onrechtmatige gebruik van persoonsgegevens die zijn verzameld van Instagram- en Facebookgebruikers voor het trainen van Meta's AI-systemen.
29 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM blijft voorlopig vliegen op Mexico. Ook Nederlandse reisbureaus merken nog weinig van de situatie in het land, laten zij desgevraagd weten. In een deel van Mexico is het onrustig sinds de dood van de beruchte drugsbaas El Mencho zondagochtend.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een krachtige winterstorm in het oosten van de Verenigde Staten heeft een groot deel van het vliegverkeer op grote luchthavens stilgelegd. Vluchten van en naar onder meer New York en Boston zijn geannuleerd. Een woordvoerder van Schiphol meldt dat vanaf de Nederlandse luchthaven "enkele" vluchten van en naar het oosten van de VS maandag niet doorgaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
5 uur geleden