Drukte in woon- en tuinwinkels op tweede paasdag komt op gang
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders weten woon- en tuinwinkels weer te vinden op tweede paasdag, de dag waarop traditioneel veel mensen bijvoorbeeld een woonboulevard bezoeken. In de winkels van woonwarenhuis IKEA is het al druk, in andere winkels verwachten medewerkers de grootste toestroom aan klanten wat later op de dag.
Een woordvoerder van IKEA zegt dat het "gezellig druk" is bij de Nederlandse vestigingen van de Zweedse meubelketen. "Normaal gesproken verwelkomen wij enkele duizenden bezoekers per dag per winkel en op tweede paasdag rekenen we op nog eens 20 tot 25 procent extra", aldus de zegsman. Volgens hem ontvangen de IKEA-winkels vooral gezinnen, koppels en vriendengroepen. "Zij maken ook vaker gebruik van het restaurant en beschouwen het ook als een uitstapje."
Voor het weekend gaven winkels al aan rekening te houden met drukte. Zo gaf IKEA al aan genoeg personeel in te kunnen zetten ondanks het landelijke personeelstekort. "Ze zijn gewend om tijdens Pasen grote groepen mensen te ontvangen", zei een woordvoerder.
Tuinsets
Een klantenservicemedewerkster van woonwinkelketen Goossens zegt dat het in de vestigingen in Amsterdam en Rotterdam behoorlijk druk is. Klanten lijken onder meer op zoek naar tuinsets. "Mensen hebben zondag kunnen genieten van het mooie weer, dat zien we terug in de winkels", vertelt zij. In de vestiging in Waalwijk is het volgens haar nog wat rustiger. "In die regio beginnen mensen op tweede paasdag vaak met een brunch, dus daar zal de aanloop in de loop van de dag aantrekken. In de Randstad komen mensen al wat vroeger naar de winkel."
Een medewerker van woonwinkel Mesh Interieur uit Rotterdam, gevestigd in Woonmall Alexandrium, verwacht de eerste mensen wat later. Maar het wordt al wel aardig druk in de overdekte woonboulevard, zegt hij. "Mensen zetten de auto beneden of op het dak neer, wij zitten op de eerste etage. In de loop van de middag zullen die mensen allemaal van boven naar beneden komen, en van beneden naar boven gaan. Dus ik verwacht wel dat het druk gaat worden."
Mooie weer
Ook een medewerkster van de Intratuin in Almelo geeft aan het begin van de middag aan dat het nog niet heel druk is, maar te verwachten dat er later vanmiddag wel een "rush" op gang komt. Klanten zijn volgens haar met name op zoek naar spullen voor in de tuin met het oog op het mooie weer dat eraan komt. Uiteraard naar planten, maar ook naar tuinsets en barbecues.
Intratuin gaf voor het weekend al aan "erg goed voorbereid" te zijn op het paasweekend. "Vooral gezien het perfecte weer om in de tuin te werken", zei directeur Peter Paul Kleinbussink, verwijzend naar de weersverwachting. Ook waren er volgens hem genoeg planten voorradig in de tuincentra.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
6 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
10 uur geleden