Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte in woon- en tuinwinkels op tweede paasdag komt op gang

Drukte in woon- en tuinwinkels op tweede paasdag komt op gang

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders weten woon- en tuinwinkels weer te vinden op tweede paasdag, de dag waarop traditioneel veel mensen bijvoorbeeld een woonboulevard bezoeken. In de winkels van woonwarenhuis IKEA is het al druk, in andere winkels verwachten medewerkers de grootste toestroom aan klanten wat later op de dag.

Een woordvoerder van IKEA zegt dat het "gezellig druk" is bij de Nederlandse vestigingen van de Zweedse meubelketen. "Normaal gesproken verwelkomen wij enkele duizenden bezoekers per dag per winkel en op tweede paasdag rekenen we op nog eens 20 tot 25 procent extra", aldus de zegsman. Volgens hem ontvangen de IKEA-winkels vooral gezinnen, koppels en vriendengroepen. "Zij maken ook vaker gebruik van het restaurant en beschouwen het ook als een uitstapje."

Voor het weekend gaven winkels al aan rekening te houden met drukte. Zo gaf IKEA al aan genoeg personeel in te kunnen zetten ondanks het landelijke personeelstekort. "Ze zijn gewend om tijdens Pasen grote groepen mensen te ontvangen", zei een woordvoerder.

Tuinsets

Een klantenservicemedewerkster van woonwinkelketen Goossens zegt dat het in de vestigingen in Amsterdam en Rotterdam behoorlijk druk is. Klanten lijken onder meer op zoek naar tuinsets. "Mensen hebben zondag kunnen genieten van het mooie weer, dat zien we terug in de winkels", vertelt zij. In de vestiging in Waalwijk is het volgens haar nog wat rustiger. "In die regio beginnen mensen op tweede paasdag vaak met een brunch, dus daar zal de aanloop in de loop van de dag aantrekken. In de Randstad komen mensen al wat vroeger naar de winkel."

Een medewerker van woonwinkel Mesh Interieur uit Rotterdam, gevestigd in Woonmall Alexandrium, verwacht de eerste mensen wat later. Maar het wordt al wel aardig druk in de overdekte woonboulevard, zegt hij. "Mensen zetten de auto beneden of op het dak neer, wij zitten op de eerste etage. In de loop van de middag zullen die mensen allemaal van boven naar beneden komen, en van beneden naar boven gaan. Dus ik verwacht wel dat het druk gaat worden."

Mooie weer

Ook een medewerkster van de Intratuin in Almelo geeft aan het begin van de middag aan dat het nog niet heel druk is, maar te verwachten dat er later vanmiddag wel een "rush" op gang komt. Klanten zijn volgens haar met name op zoek naar spullen voor in de tuin met het oog op het mooie weer dat eraan komt. Uiteraard naar planten, maar ook naar tuinsets en barbecues.

Intratuin gaf voor het weekend al aan "erg goed voorbereid" te zijn op het paasweekend. "Vooral gezien het perfecte weer om in de tuin te werken", zei directeur Peter Paul Kleinbussink, verwijzend naar de weersverwachting. Ook waren er volgens hem genoeg planten voorradig in de tuincentra.

Meer uit Financieel

PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

21 minuten geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

6 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

6 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

8 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

8 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

10 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

10 uur geleden