Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke beursweek met veel bedrijfsresultaten op Damrak

Drukke beursweek met veel bedrijfsresultaten op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een drukke week tegemoet met kwartaalcijfers van de AEX-bedrijven Randstad, AkzoNobel, Heineken, Besi en Unilever. Uit de Verenigde Staten zijn er resultaten van onder meer Tesla en Boeing.

Randstad komt dinsdag met resultaten over het derde kwartaal. Daarbij zal de aandacht onder meer uitgaan naar opmerkingen van het uitzendconcern over de arbeidsmarkt. Verfproducent AkzoNobel en bierbrouwer Heineken melden een dag later cijfers. AkzoNobel maakte vorige maand nog bekend wereldwijd ongeveer 2000 banen te schrappen om kosten te verlagen. Hoeveel banen in Nederland verdwijnen werd niet gezegd. Bij Heineken wordt bijvoorbeeld gelet op de verkoopvolumes.

Levensmiddelenconcern Unilever en chiptoeleverancier Besi openen donderdag de boeken. Unilever kondigde onlangs nog de verkoop aan van zijn Russische activiteiten, waarmee een einde komt aan de aanwezigheid van het bedrijf in Rusland. Er werd geen verkoopsom gemeld. Bij Besi zal worden gekeken naar de orders, nadat sectorgenoot ASML vorige week nog meldde dat de boekingen in het derde kwartaal fors waren gedaald vergeleken met de voorgaande periode. Dat zorgde voor fikse koersverliezen in de chipsector.

IMF

Boeing heeft een verbeterd loonbod gedaan om een einde te maken aan een grote staking van circa 33.000 fabriekswerkers in Seattle en Portland die al ruim een maand duurt. De vliegtuigbouwer biedt onder meer een loonsverhoging van 35 procent over een periode van vier jaar. Het bod wordt woensdag voorgelegd aan de werknemers om erover te stemmen. Die dag komt Boeing ook met cijfers. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking.

Tesla maakte eerder al bekend dat er in het afgelopen kwartaal meer elektrische auto's zijn afgeleverd dan in de voorgaande periode. Andere buitenlandse bedrijven die deze week met cijfers komen, zijn bijvoorbeeld Coca-Cola, IBM, Deutsche Bank, Harley-Davidson en UPS.

Verder zal de belangstelling uitgaan naar nieuwe ramingen voor de wereldeconomie van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF houdt komende week zijn najaarsvergadering in Washington. Ook komt de Amerikaanse centrale bank met zijn Beige Book, waarin naar de staat van de economie wordt gekeken. Daarnaast zijn er nog gegevens over het Amerikaanse en Nederlandse consumentenvertrouwen en het vertrouwen van Duitse ondernemers.

Meer uit Financieel

Wall Street opent flink hoger na koersverliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.

22 minuten geleden
Moederbedrijf webwinkel Temu verhoogt omzet, maar winst daalt

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.

1 uur geleden
Energieleveranciers willen snel maatregelen tegen hoge rekeningen

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.

1 uur geleden
Megabestelling van China Eastern voor Airbus-vliegtuigen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nigeria beslist razendsnel over heropening oliebronnen

LAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Experts: oorlog in het Midden-Oosten verhoogt concurrentie om lng

HAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Aziƫ en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Aziƫ, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.

4 uur geleden
Lagarde: ECB staat klaar om rente indien nodig te verhogen

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.

4 uur geleden