Drukke beursweek met veel bedrijfsresultaten op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een drukke week tegemoet met kwartaalcijfers van de AEX-bedrijven Randstad, AkzoNobel, Heineken, Besi en Unilever. Uit de Verenigde Staten zijn er resultaten van onder meer Tesla en Boeing.
Randstad komt dinsdag met resultaten over het derde kwartaal. Daarbij zal de aandacht onder meer uitgaan naar opmerkingen van het uitzendconcern over de arbeidsmarkt. Verfproducent AkzoNobel en bierbrouwer Heineken melden een dag later cijfers. AkzoNobel maakte vorige maand nog bekend wereldwijd ongeveer 2000 banen te schrappen om kosten te verlagen. Hoeveel banen in Nederland verdwijnen werd niet gezegd. Bij Heineken wordt bijvoorbeeld gelet op de verkoopvolumes.
Levensmiddelenconcern Unilever en chiptoeleverancier Besi openen donderdag de boeken. Unilever kondigde onlangs nog de verkoop aan van zijn Russische activiteiten, waarmee een einde komt aan de aanwezigheid van het bedrijf in Rusland. Er werd geen verkoopsom gemeld. Bij Besi zal worden gekeken naar de orders, nadat sectorgenoot ASML vorige week nog meldde dat de boekingen in het derde kwartaal fors waren gedaald vergeleken met de voorgaande periode. Dat zorgde voor fikse koersverliezen in de chipsector.
IMF
Boeing heeft een verbeterd loonbod gedaan om een einde te maken aan een grote staking van circa 33.000 fabriekswerkers in Seattle en Portland die al ruim een maand duurt. De vliegtuigbouwer biedt onder meer een loonsverhoging van 35 procent over een periode van vier jaar. Het bod wordt woensdag voorgelegd aan de werknemers om erover te stemmen. Die dag komt Boeing ook met cijfers. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking.
Tesla maakte eerder al bekend dat er in het afgelopen kwartaal meer elektrische auto's zijn afgeleverd dan in de voorgaande periode. Andere buitenlandse bedrijven die deze week met cijfers komen, zijn bijvoorbeeld Coca-Cola, IBM, Deutsche Bank, Harley-Davidson en UPS.
Verder zal de belangstelling uitgaan naar nieuwe ramingen voor de wereldeconomie van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF houdt komende week zijn najaarsvergadering in Washington. Ook komt de Amerikaanse centrale bank met zijn Beige Book, waarin naar de staat van de economie wordt gekeken. Daarnaast zijn er nog gegevens over het Amerikaanse en Nederlandse consumentenvertrouwen en het vertrouwen van Duitse ondernemers.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
6 uur geleden