Drukke beursweek met veel bedrijfsresultaten op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een drukke week tegemoet met kwartaalcijfers van de AEX-bedrijven Randstad, AkzoNobel, Heineken, Besi en Unilever. Uit de Verenigde Staten zijn er resultaten van onder meer Tesla en Boeing.
Randstad komt dinsdag met resultaten over het derde kwartaal. Daarbij zal de aandacht onder meer uitgaan naar opmerkingen van het uitzendconcern over de arbeidsmarkt. Verfproducent AkzoNobel en bierbrouwer Heineken melden een dag later cijfers. AkzoNobel maakte vorige maand nog bekend wereldwijd ongeveer 2000 banen te schrappen om kosten te verlagen. Hoeveel banen in Nederland verdwijnen werd niet gezegd. Bij Heineken wordt bijvoorbeeld gelet op de verkoopvolumes.
Levensmiddelenconcern Unilever en chiptoeleverancier Besi openen donderdag de boeken. Unilever kondigde onlangs nog de verkoop aan van zijn Russische activiteiten, waarmee een einde komt aan de aanwezigheid van het bedrijf in Rusland. Er werd geen verkoopsom gemeld. Bij Besi zal worden gekeken naar de orders, nadat sectorgenoot ASML vorige week nog meldde dat de boekingen in het derde kwartaal fors waren gedaald vergeleken met de voorgaande periode. Dat zorgde voor fikse koersverliezen in de chipsector.
IMF
Boeing heeft een verbeterd loonbod gedaan om een einde te maken aan een grote staking van circa 33.000 fabriekswerkers in Seattle en Portland die al ruim een maand duurt. De vliegtuigbouwer biedt onder meer een loonsverhoging van 35 procent over een periode van vier jaar. Het bod wordt woensdag voorgelegd aan de werknemers om erover te stemmen. Die dag komt Boeing ook met cijfers. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking.
Tesla maakte eerder al bekend dat er in het afgelopen kwartaal meer elektrische auto's zijn afgeleverd dan in de voorgaande periode. Andere buitenlandse bedrijven die deze week met cijfers komen, zijn bijvoorbeeld Coca-Cola, IBM, Deutsche Bank, Harley-Davidson en UPS.
Verder zal de belangstelling uitgaan naar nieuwe ramingen voor de wereldeconomie van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF houdt komende week zijn najaarsvergadering in Washington. Ook komt de Amerikaanse centrale bank met zijn Beige Book, waarin naar de staat van de economie wordt gekeken. Daarnaast zijn er nog gegevens over het Amerikaanse en Nederlandse consumentenvertrouwen en het vertrouwen van Duitse ondernemers.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft besloten om vanaf zondag weer te vliegen van en naar onder meer Curaçao, Aruba en Bonaire. Dit meldt de luchtvaartmaatschappij zaterdagavond. Voor passagiers van wie de vlucht eerder is gecanceld, wordt getracht hen op de eerstvolgende vlucht te zetten.
33 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zondag honderden vluchten op luchthaven Schiphol vanwege het winterse weer. Ook op vrijdag en zaterdag was er grote uitval van vluchten op de luchthaven en waren er ook veel vertragingen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
1 dag geleden