Drukke beursweek met veel bedrijfsresultaten op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een drukke week tegemoet met kwartaalcijfers van de AEX-bedrijven Randstad, AkzoNobel, Heineken, Besi en Unilever. Uit de Verenigde Staten zijn er resultaten van onder meer Tesla en Boeing.
Randstad komt dinsdag met resultaten over het derde kwartaal. Daarbij zal de aandacht onder meer uitgaan naar opmerkingen van het uitzendconcern over de arbeidsmarkt. Verfproducent AkzoNobel en bierbrouwer Heineken melden een dag later cijfers. AkzoNobel maakte vorige maand nog bekend wereldwijd ongeveer 2000 banen te schrappen om kosten te verlagen. Hoeveel banen in Nederland verdwijnen werd niet gezegd. Bij Heineken wordt bijvoorbeeld gelet op de verkoopvolumes.
Levensmiddelenconcern Unilever en chiptoeleverancier Besi openen donderdag de boeken. Unilever kondigde onlangs nog de verkoop aan van zijn Russische activiteiten, waarmee een einde komt aan de aanwezigheid van het bedrijf in Rusland. Er werd geen verkoopsom gemeld. Bij Besi zal worden gekeken naar de orders, nadat sectorgenoot ASML vorige week nog meldde dat de boekingen in het derde kwartaal fors waren gedaald vergeleken met de voorgaande periode. Dat zorgde voor fikse koersverliezen in de chipsector.
IMF
Boeing heeft een verbeterd loonbod gedaan om een einde te maken aan een grote staking van circa 33.000 fabriekswerkers in Seattle en Portland die al ruim een maand duurt. De vliegtuigbouwer biedt onder meer een loonsverhoging van 35 procent over een periode van vier jaar. Het bod wordt woensdag voorgelegd aan de werknemers om erover te stemmen. Die dag komt Boeing ook met cijfers. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking.
Tesla maakte eerder al bekend dat er in het afgelopen kwartaal meer elektrische auto's zijn afgeleverd dan in de voorgaande periode. Andere buitenlandse bedrijven die deze week met cijfers komen, zijn bijvoorbeeld Coca-Cola, IBM, Deutsche Bank, Harley-Davidson en UPS.
Verder zal de belangstelling uitgaan naar nieuwe ramingen voor de wereldeconomie van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF houdt komende week zijn najaarsvergadering in Washington. Ook komt de Amerikaanse centrale bank met zijn Beige Book, waarin naar de staat van de economie wordt gekeken. Daarnaast zijn er nog gegevens over het Amerikaanse en Nederlandse consumentenvertrouwen en het vertrouwen van Duitse ondernemers.
Meer uit Financieel
BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
1 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
2 uur geleden