Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke beursweek met bedrijfscijfers en rentebesluiten Fed en ECB

Drukke beursweek met bedrijfscijfers en rentebesluiten Fed en ECB

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers gaan een drukke beursweek tegemoet, met veel kwartaalresultaten van grote bedrijven. In Amsterdam komen onder meer Philips, KPN, ING en Shell met cijfers en op Wall Street openen Apple, Google-moeder Alphabet, Amazon en Facebook-eigenaar Meta Platforms de boeken. Daarnaast zijn er belangrijke macro-economische gegevens en rentevergaderingen van de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB). De Fed en de ECB gaan de rente waarschijnlijk verder verhogen om zo de hoge inflatie aan te pakken.

Zorgtechnologieconcern Philips komt maandagochtend met resultaten naar buiten. Naar verwachting maakt Philips dan ook een nieuwe ontslagronde bekend, waarbij mogelijk in Nederland meer dan duizend banen komen te vervallen. Verder zal de stand van zaken rond de terugroepactie voor slaapapneu-apparaten opnieuw worden belicht. Telecombedrijf KPN is dinsdag aan de beurt op het Damrak, gevolgd door ING en olie- en gasconcern Shell op donderdag.

Meta geeft woensdag na het slot van de beurshandel in New York inzage in de prestaties. Op donderdag staan Alphabet, Apple en Amazon op de rol. Meerdere grote Amerikaanse techbedrijven, waaronder Meta, Alphabet en Amazon, hebben de afgelopen tijd aangekondigd veel banen te schrappen om kosten te besparen vanwege de afzwakkende economie en markt voor advertenties. De verwachtingen voor de komende tijd zullen dan ook door beleggers nauwlettend in de gaten worden gehouden.

Federal Reserve

De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. De Amerikaanse centrale bank gaat de rente waarschijnlijk opnieuw minder sterk verhogen nu de inflatie in de Verenigde Staten aan het afkoelen is. Er wordt voor woensdag gerekend op een rentestap met een kwart procentpunt. De ECB gaat donderdag naar verwachting de rente in de eurozone wederom met een half procentpunt verhogen. De Britse centrale bank zou die dag een vergelijkbare stap kunnen zetten.

Op macro-economisch gebied zal de aandacht onder meer uitgaan naar inflatiecijfers uit Nederland en de eurozone. Tevens komt vrijdag het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat rapport speelt ook een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Fed.

De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag 0,5 procent hoger, op 750,67 punten. Op de beurzen elders in Europa waren bescheiden plussen te zien. Op Wall Street won de techbeurs Nasdaq 1 procent. De andere hoofdgraadmeters in New York gingen licht omhoog.

Meer uit Financieel

Inflatie neemt af tot 2,9 procent in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.

1 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

7 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

8 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

10 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer.

14 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

14 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliƫnten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

14 uur geleden