Drukke bedoening op kinderbraderie: 'We zijn nu veel beter voorbereid'
THOLEN - De braderie in Tholen is al jaren het gezinsuitje voor jong en oud. Met de kermis die gelijktijdig wordt gehouden bij de haven is het altijd een drukke bedoening. Ook dit jaar werd er weer een kinderbraderie gehouden.
Bijna de gehele Molenvlietsestraat was gevuld met kleedjes, tafels en heel veel speelgoed. Kinderen en hun ouders zaten al vanaf 9.00 uur ‘s ochtends aan de kant met hun koopwaar. Emma en Lise Vaders, Fabias Pollie en Annick, Elin en Thomas van de Velde waren er ook al vroeg bij. Ze verkochten voornamelijk zelfgemaakte sieraden voor een habbekrats.
Emma, Annick en Elin zitten bij elkaar op school en besloten dat het wel leuk zou zijn om met zijn allen op de kinderbraderie te staan. Annick en Elin hebben al eerder spulletjes verkocht op de kinderbraderie, maar voor Emma en Lise was het de eerste keer. Bij Elin en Annick begon hun liefde voor zelf sieraden maken twee jaar geleden, toen ze een doos van hun nicht kregen waarmee je zelf sieraden kon maken. Emma werd aangestoken met het sieradenvirus toen ze een filmpje op TikTok zag.
Als echte verkopers brachten de tieners hun koopwaar aan de man. De klanten werden netjes en professioneel geholpen en Fabias zorgde ervoor dat de bezoekers hun koopwaar niet konden missen. Van het verdiende geld zullen de dames nieuwe spullen kopen, zodat ze weer heel wat mooie sieraden kunnen maken.
Nagenieten van de Thoolse braderie met foto’s
Meer uit Tholen
THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
18 uur geleden[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?
22 uur geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
1 dag geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
1 dag geledenPOORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
3 dagen geleden