Drukbezochte demonstratie tegen bezuinigingen onderwijs voorbij
DEN HAAG (ANP) - De demonstratie tegen de bezuinigingen in het hoger onderwijs in Den Haag is voorbij. Nadat de vele duizenden betogers in een lange, luidruchtige stoet vanaf het Malieveld langs het ministerie van Onderwijs waren getrokken, liep het programma ten einde.
De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) schatte dat er 20.000 mensen meededen met het protest. De actievoerders richtten zich tot onderwijsminister Eppo Bruins. Zo zongen ze onder meer: "Eppo ciao, Eppo ciao, Eppo ciao ciao ciao" en "Eppo mag ik afstuderen ja of nee? Moet ik dan ook boete dokken ja of nee?". "Als het moet gaan we staken! Stop de Eppocalyps", zei Coba van der Veer, bestuurder van onderwijsbond AOb.
Onder de sprekers waren de voorzitters van de LSVb, het Interstedelijk Studentenoverleg, WOinActie, de Vereniging Hogescholen en Universiteiten van Nederland. Ook Tweede Kamerleden Sandra Beckerman (SP), Rob Jetten (D66) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) spraken tijdens het protest.
De demonstranten droegen bordjes bij zich met teksten als 'Les is meer', 'Heel Holland zakt' en 'Bezuinigingen op onderwijs zijn diefstal van de toekomst'. Naast de vele paraplu's tegen de regen waren er ook veel vlaggen te zien van onder meer vakbonden FNV en AOb. De betogers riepen onder meer 'Vecht, vecht, vecht, studeren is een recht' en "Onderwijs is een recht, oorlog is een keuze". Aan een grote hijskraan hing een groot blok met de tekst: 'HO Kabinet sloopt hoger onderwijs'. Demonstranten hadden een rood vierkant op hun kleding, als symbool van protest. Verder was er gratis patat voor de actievoerders.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
2 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.
2 uur geleden