Drukbezochte demonstratie tegen bezuinigingen onderwijs voorbij
DEN HAAG (ANP) - De demonstratie tegen de bezuinigingen in het hoger onderwijs in Den Haag is voorbij. Nadat de vele duizenden betogers in een lange, luidruchtige stoet vanaf het Malieveld langs het ministerie van Onderwijs waren getrokken, liep het programma ten einde.
De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) schatte dat er 20.000 mensen meededen met het protest. De actievoerders richtten zich tot onderwijsminister Eppo Bruins. Zo zongen ze onder meer: "Eppo ciao, Eppo ciao, Eppo ciao ciao ciao" en "Eppo mag ik afstuderen ja of nee? Moet ik dan ook boete dokken ja of nee?". "Als het moet gaan we staken! Stop de Eppocalyps", zei Coba van der Veer, bestuurder van onderwijsbond AOb.
Onder de sprekers waren de voorzitters van de LSVb, het Interstedelijk Studentenoverleg, WOinActie, de Vereniging Hogescholen en Universiteiten van Nederland. Ook Tweede Kamerleden Sandra Beckerman (SP), Rob Jetten (D66) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) spraken tijdens het protest.
De demonstranten droegen bordjes bij zich met teksten als 'Les is meer', 'Heel Holland zakt' en 'Bezuinigingen op onderwijs zijn diefstal van de toekomst'. Naast de vele paraplu's tegen de regen waren er ook veel vlaggen te zien van onder meer vakbonden FNV en AOb. De betogers riepen onder meer 'Vecht, vecht, vecht, studeren is een recht' en "Onderwijs is een recht, oorlog is een keuze". Aan een grote hijskraan hing een groot blok met de tekst: 'HO Kabinet sloopt hoger onderwijs'. Demonstranten hadden een rood vierkant op hun kleding, als symbool van protest. Verder was er gratis patat voor de actievoerders.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
2 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
4 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
7 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
10 uur geleden