Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukbezochte demonstratie tegen bezuinigingen onderwijs voorbij

Drukbezochte demonstratie tegen bezuinigingen onderwijs voorbij

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie tegen de bezuinigingen in het hoger onderwijs in Den Haag is voorbij. Nadat de vele duizenden betogers in een lange, luidruchtige stoet vanaf het Malieveld langs het ministerie van Onderwijs waren getrokken, liep het programma ten einde.

De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) schatte dat er 20.000 mensen meededen met het protest. De actievoerders richtten zich tot onderwijsminister Eppo Bruins. Zo zongen ze onder meer: "Eppo ciao, Eppo ciao, Eppo ciao ciao ciao" en "Eppo mag ik afstuderen ja of nee? Moet ik dan ook boete dokken ja of nee?". "Als het moet gaan we staken! Stop de Eppocalyps", zei Coba van der Veer, bestuurder van onderwijsbond AOb.

Onder de sprekers waren de voorzitters van de LSVb, het Interstedelijk Studentenoverleg, WOinActie, de Vereniging Hogescholen en Universiteiten van Nederland. Ook Tweede Kamerleden Sandra Beckerman (SP), Rob Jetten (D66) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) spraken tijdens het protest.

De demonstranten droegen bordjes bij zich met teksten als 'Les is meer', 'Heel Holland zakt' en 'Bezuinigingen op onderwijs zijn diefstal van de toekomst'. Naast de vele paraplu's tegen de regen waren er ook veel vlaggen te zien van onder meer vakbonden FNV en AOb. De betogers riepen onder meer 'Vecht, vecht, vecht, studeren is een recht' en "Onderwijs is een recht, oorlog is een keuze". Aan een grote hijskraan hing een groot blok met de tekst: 'HO Kabinet sloopt hoger onderwijs'. Demonstranten hadden een rood vierkant op hun kleding, als symbool van protest. Verder was er gratis patat voor de actievoerders.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat waarschuwt voor gladheid in nieuwjaarsnacht

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.

2 uur geleden
Schoof onder de indruk van de werkzaamheden van de brandweer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.

2 uur geleden
Ziekenhuizen tot in de middag nog handen vol aan gladheid

LEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.

3 uur geleden
Hilversumse hulpverleners eten oliebol met minister Van Oosten

HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.

5 uur geleden
In beslag genomen vuurwerk Groenlo was in totaal 10.000 kilo

GROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.

6 uur geleden
Wegen zijn niet meer glad, code geel is beëindigd

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.

7 uur geleden
Gladheid voorbij in westen en noorden

DE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.

8 uur geleden