Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Drugstest op werkvloer is schending grondrecht'

'Drugstest op werkvloer is schending grondrecht'

UTRECHT (ANP) - Het plan om werkgevers meer mogelijkheden te geven om personeel op alcohol- en drugsgebruik te testen, moet zo snel mogelijk van tafel. Zomaar tests invoeren tast namelijk basale grondrechten op privacy en lichamelijke integriteit aan. Dat schrijft vakbond FNV in een oproep aan staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken en Werkgelegenheid), die de plannen deze week uit de doeken deed.

Alcohol- en drugstests door werkgevers zijn nu alleen toegestaan bij bepaalde beroepen, zoals piloten, machinisten en trambestuurders. Van Ark wil die mogelijkheden oprekken naar andere beroepsgroepen waar werknemers onder invloed een gevaar voor henzelf en collega's zouden vormen. Allereerst richt ze zich op ondernemingen die met gevaarlijke stoffen werken.

FNV-vicevoorzitter Kitty de Jong vindt dat de bewindsvrouw haar plannen, waarvoor een en ander aan privacywetgeving moet veranderen, slecht heeft onderbouwd. "Er zijn geen cijfers en gegevens die duidelijk maken dat er sprake is van een reëel probleem", aldus De Jong.

Werkgevers zijn juist blij met de plannen. Ze pleiten er zelfs voor drugstests naast de chemie ook in andere sectoren mogelijk te maken. "Wij hopen dat dat snel geregeld kan worden en dat het administratief allemaal ook niet te ingewikkeld wordt voor bedrijven", reageren werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.

Meer uit Financieel

Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

16 minuten geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

1 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

2 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

2 uur geleden
Werkgeversclubs noemen vertragen Mercosur-deal onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.

3 uur geleden
Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

3 uur geleden
Trump zegt dat tarieven voor Zwitserland weer kunnen stijgen

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.

4 uur geleden