Drugspanden verstoren de rust op het eiland
THOLEN - Tholen staat op de 12e plek in de landelijke Top 20 van drugshotspots. Niet voor drugsgebruik, wél voor drugshandel, drugskweek en productie van harddrugs. Alleen dit jaar al werden er al ruim 5000 hennepplanten op het eiland geruimd. Ook ging een gigantisch xtc-lab in Poortvliet in vlammen op. Volgens onderzoek is het aantal Thoolse adressen dat benut wordt voor drugsgerelateerde activiteiten opvallend hoog in vergelijking met de rest van Zeeland. Naar schatting worden op zo’n vijftig adressen (hard) drugs verhandeld, geproduceerd of gekweekt. Een overzichtje van zaken in 2021 tot nu toe.
6 januari: Op een zolder van een woning aan de Hogeweg in Sint-Maartensdijk vinden agenten een hennepkwekerij met 206 hennepplanten.
9 januari: Er wordt een wietkwekerij met 96 planten gevonden in een huis aan de Verbrandestraat in Tholen.
12 januari: Er wordt een hennepkwekerij opgerold aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Het gaat om 214 planten.
1 maart: In een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland ontdekt de politie duizenden kleine wietplanten.
3 maart: In Tholen worden de restanten van een hennepkwekerij gevonden. De 130 planten bleken reeds geoogst.
23 maart: Op de eerste verdieping van een pand in de kaaistraat in Sint-Maartensdijk vindt de politie bij een inval verdeeld over vier kweekruimtes, in totaal 360 hennepplanten.
29 maart: Een schapenschuur in Poortvliet gaat in vlammen op. Het blijkt te gaan om een xtc-lab. De politie vindt er duizenden liters drugsafval en de schadepost voor de gemeente bedraagt 250.000 euro.
13 april: Boven een café aan de Stoofdijk in Stavenisse vindt de politie een hennepkwekerij met ruim 400 planten. De politie onderzoekt nog wie de kwekerij precies in beheer had. Er is nog niemand gearresteerd.
Het hennepteam startte naar eigen zeggen onderzoeken na het krijgen van informatie en tips vanuit onder andere de wijkagent, MeldMisdaadAnoniem, burgers, de gemeente en de woningbouw. De toename aan meldingen wijdt dit team aan het feit dat mensen door COVID-19 meer thuis zijn en dus meer zien.
Meer uit Tholen
THOLEN - Veel ouderen op Tholen zijn actief bezig met hun gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen in samenwerking met SportZeeland, waaraan ruim 600 senioren deelnamen.
9 uur geledenTHOLEN - Het enige stembureau in de gemeente waar de toegankelijkheid extra aandacht verdient, is in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Aron Beurkens (SGP) in aanloop naar de verkiezingen op 18 maart. Andere stembureaus zijn wel goed toegankelijk.
13 uur geledenTHOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.
1 dag geledenTHOLEN - Internationale Vrouwendag wordt aanstaande zaterdag op Tholen gevierd met een aanvullend programma. Naast het hijsen van de vlag wordt er een kijkje genomen in het atelier van Monique van den Hout en vindt er een lunch plaats.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 28 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 16 in de Derde Klasse en speelronde 14 in de Vierde en Vijfde Klasse.
2 dagen geledenANNA JACOBAPOLDER - Broeken, tassen, gordijnen, petten, knuffels: alle soorten textiel mag in de strijd van de Textiel Race. Naast basisscholen De Kraal in Tholen en de Groen van Prinsterer in Scherpenisse doet ook groep 6, 7, 8 van Het Kompas in Anna Jacobapolder mee. De klas van juf Annemieke bestaat uit slechts tien leerlingen, maar gelukkig bepaalt de grootte van de groep straks niet wie er wint.
2 dagen geledenTHOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.
2 dagen geleden