Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dronken Tholenaar (46) aangehouden nadat hij café-eigenaar in Bergen op Zoom aanvalt

Dronken Tholenaar (46) aangehouden nadat hij café-eigenaar in Bergen op Zoom aanvalt

BERGEN OP ZOOM - Een 46-jarige man uit Tholen is gisteravond aangehouden nadat hij een café-eigenaar in Bergen op Zoom had aangevallen. De man behoorde tot een groep die het er niet mee eens was dat de eigenaar zijn café besloot te sluiten. De man weigerde mee te werken aan een ademanalysetest

Rond 23.30 uur besluit de eigenaar dat hij zijn café op de Grote Markt sluiten. Op dat moment lopen er nog vier mensen binnen. Eén van hen wordt lastig. Hij besluit zelf dat hij 'bier gaat drinken'. De eigenaar verzoekt de man om de horecagelegenheid te verlaten. Daar wordt geen gehoor aan gegeven.

De Tholenaar pakt hierop de eigenaar vast en duwt hem tegen de bar aan. Ook duwt hij het hoofd van de man tegen een bartafel aan. Eén van de laatste klanten springt er tussen, waarna het groepje de bar verlaat. 

Aanhouding
Een oplettende medewerkster kon een duidelijk signalement geven van de man. Daardoor kon hij even later in een ander café aangehouden worden. Toen de man overgebracht werd naar het politiebureau was hij erg vervelend. De agenten roken een sterke alcohollucht en kregen daarom het idee dat de verdachte onder invloed was van alcohol. De 46-jarige man uit Tholen besloot echter niet mee te werken aan een ademanalysetest. 

Wanneer iemand weigert om deel te nemen aan de ademanalysetest kan diegene vervolgd worden op basis van artikel 184 van het Wetboek van Strafrecht. Op overtreding daarvan staat een gevangenisstraf van maximaal 2 maanden of een geldboete. 

Meer uit Tholen

Sportieve leefstijlprogramma Cool2BFit voor kinderen die fit willen worden

THOLEN - De gemeente Tholen, team Jij op Tholen, start vanaf donderdag 8 januari het sportieve leefstijlprogramma Cool2BFit in Sint-Maartensdijk. Cool2BFit is bedoeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar die, samen met hun ouders of verzorgers, naar een gezonder gewicht willen werken en weer lekker in hun vel willen zitten. Meedoen is gratis, vooraf aanmelden is verplicht. 

20 uur geleden
Inloopavond voor de herinrichting van de Hoge Markt Scherpenisse

THOLEN - Op woensdag 7 januari 2026 van 19.00 tot 21.00 uur organiseert de gemeente Tholen in het dorpshuis Sassegrave een inloopavond voor de herinrichting van de Hoge Markt en de Spuidamstraat in Scherpenisse. Inwoners kunnen het ontwerp bekijken en erop reageren. 

22 uur geleden
Geen vuurwerkslachtoffers op spoedeisende hulp Bravis Ziekenhuis

BERGEN OP ZOOM/ROOSENDAAL- Op de spoedeisende hulp (SEH) van het Bravis ziekenhuis zijn deze jaarwisseling geen personen behandeld met vuurwerk gerelateerd letsel. Wel werden drie patiënten behandeld met klachten of letsel als gevolg van overmatig alcoholgebruik. 

23 uur geleden
Hoge snelheid leidt tot slippartij, auto raakt te water in Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - Een automobilist is woensdagavond met zijn auto in een sloot beland op de kruising van de Roolandseweg en de Hogeweg in Oud-Vossemeer. De bestuurder is ter plaatse onderzocht door ambulancepersoneel.

1 dag geleden
Deze toeslagen veranderen in 2026: huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en kindgebonden budget

WEST-BRABANT / ZEELAND - Vanaf 1 januari gelden iets andere regels voor huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en kindgebonden budget. Zo hebben in 2026 meer mensen recht op huurtoeslag. En gaat de kinderopvangtoeslag voor veel ouders omhoog. Iedereen die al toeslagen krijgt, heeft in december een brief ontvangen met hoeveel toeslag zij in 2026 als voorschot krijgen. Dienst Toeslagen laat weten: verandert er iets in je persoonlijke situatie? Geef dit dan door. Ontvang je nog geen toeslagen? Maak een proefberekening via toeslagen.nl/veranderingen2026 om te zien of je er nu wel recht op hebt. Daar lees je ook alle voorwaarden.

1 dag geleden
Politie bereidt zich voor op drukke jaarwisseling: ‘Hulpverleners zijn vaak doelwit’

De politie maakt zich op voor de drukste nacht van het jaar: oud en nieuw. Hoewel de jaarwisseling voor de meeste mensen gezellig verloopt, houdt de politie rekening met onrust en incidenten. Zeker omdat dit de laatste jaarwisseling is waarin vuurwerk nog op straat mag worden afgestoken, verwacht de politie extra drukte.

1 dag geleden
Terugblik 2025: Roland zet punt achter winkel en Sint vertrekt weer naar Spanje

THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 6: november en december.

2 dagen geleden