Dronken Tholenaar (46) aangehouden nadat hij café-eigenaar in Bergen op Zoom aanvalt
BERGEN OP ZOOM - Een 46-jarige man uit Tholen is gisteravond aangehouden nadat hij een café-eigenaar in Bergen op Zoom had aangevallen. De man behoorde tot een groep die het er niet mee eens was dat de eigenaar zijn café besloot te sluiten. De man weigerde mee te werken aan een ademanalysetest
Rond 23.30 uur besluit de eigenaar dat hij zijn café op de Grote Markt sluiten. Op dat moment lopen er nog vier mensen binnen. Eén van hen wordt lastig. Hij besluit zelf dat hij 'bier gaat drinken'. De eigenaar verzoekt de man om de horecagelegenheid te verlaten. Daar wordt geen gehoor aan gegeven.
De Tholenaar pakt hierop de eigenaar vast en duwt hem tegen de bar aan. Ook duwt hij het hoofd van de man tegen een bartafel aan. Eén van de laatste klanten springt er tussen, waarna het groepje de bar verlaat.
Aanhouding
Een oplettende medewerkster kon een duidelijk signalement geven van de man. Daardoor kon hij even later in een ander café aangehouden worden. Toen de man overgebracht werd naar het politiebureau was hij erg vervelend. De agenten roken een sterke alcohollucht en kregen daarom het idee dat de verdachte onder invloed was van alcohol. De 46-jarige man uit Tholen besloot echter niet mee te werken aan een ademanalysetest.
Wanneer iemand weigert om deel te nemen aan de ademanalysetest kan diegene vervolgd worden op basis van artikel 184 van het Wetboek van Strafrecht. Op overtreding daarvan staat een gevangenisstraf van maximaal 2 maanden of een geldboete.
Meer uit Tholen
[Advertorial] SINT-ANNALAND - Je bent ondernemer. Je draagt verantwoordelijkheid en maakt impact. Wil je ook meer betekenis geven aan je ondernemerschap? Schuif dan op dinsdagavond 12 mei om 18.00 uur aan bij Kwekerij Kaljouw in Sint-Annaland. Geniet met andere ondernemers van een heerlijk diner én verdiepende gesprekken. Het thema is 'Ondernemen met vrucht'.
3 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Leo en Paulina Konijn zetten zich al jarenlang in om kinderen die het thuis moeilijk hebben een fijne vakantie te bezorgen. Als gastgezin voor Stichting Europa Kinderhulp vangen zij iedere zomer zogenoemde 'vakantiekinderen' op. Daarnaast bieden zij ook opvang via pleegzorg. Samen heeft het echtpaar zes kinderen en zeven kleinkinderen.
21 uur geledenTHOLEN - Noëlle Schakenbos van gymnastiekvereniging Olympia Tholen heeft een zilveren medaille veroverd op de individuele regiofinale turen (pupil 3 niveau 7) in Sprang-Capelle. Een mooie afsluiting van het seizoen voor Noëlle.Ze begon haar finale op sprong. Een fijn onderdeel om op te beginnen en hier scoorde ze met beide sprongen (een overslag tot stand en een arabier tot kniezit) ook goed op. De scores van de andere finalisten lagen dicht bij elkaar. Door naar de brug, het moeilijkste onderdeel voor Noëlle. Inturnen ging nog niet helemaal lekker, maar tijdens de wedstrijd kon ze haar oefening goed doorturnen. Op dit toestel moest Noëlle iets inleveren qua punten op de andere meiden, maar dat maakte ze op het volgende toestel weer helemaal goed.
1 dag geledenTHOLEN - De SGP draagt fractievoorzitter Kees Knulst voor als extra wethouder. Hij moet het college verder versterken. Uit het rapport van de verkenningsronde bleek dat de SGP, CU en VVD hun samenwerking zouden voortzetten. Ook werd de uitbreiding van het college met een vierde wethouder door de meeste fracties gerechtvaardigd geacht, gezien de omvang van de bestuurlijke opgaven die op tafel liggen.
1 dag geledenTHOLEN - Wie deze dagen op het eiland Tholen wil tanken, moet diep in de buidel tasten. Met de Belgische grens op een kleine twintig minuten is een uitstapje over de grens een serieuze overweging voor veel inwoners. Wie zijn auto wil aftanken met Euro 95 bij één van de tien Thoolse tankstations, moest vorige week gemiddeld 2,44 euro per liter afrekenen. Voor diezelfde liter moet bij onze zuiderburen slechts 1,88 euro worden afgerekend. Op een volle tank loopt de besparing al snel op.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.
3 dagen geleden