Droge jaarwisseling met weinig wind: grote kans op vuurwerkmist
BEVELAND - Het ziet er naar uit dat de jaarwisseling droog en met weinig wind zal verlopen. Wel is de kans groot dat er hierdoor een dichte vuurwerkmist ontstaat. Dit kan flinke overlast veroorzaken bij mensen met longklachten.
Het weer tijdens Oudejaarsdag is droog met wolkenvelden en geleidelijk vanuit het noorden wat zon. Er waait een zwakke wind. De temperatuur is 's avonds rond de 3-4 graden en daalt rond middernacht naar 0 tot 3 graden.
Doordat er tijdens de jaarwisseling weinig wind staat, kunnen de dampen van vuurwerk ophopen en mist veroorzaken. Bij het afschieten komt namelijk veel fijnstof vrij dat in de lucht blijft hangen. Hierdoor ontstaat er een smog in de lucht. Voor mensen met longklachten kan dit flinke overlast veroorzaken.
Nieuwjaarsdag
De eerste dag van het jaar start mogelijk ook met mist. Gedurende de dag zal op meer plaatsen de zon gaan schijnen. Er wordt geen regen verwacht. De temperatuur zal oplopen tot 6 graden. Ben jij van plan een nieuwjaarsduik te gaan nemen? Dan heb je geluk. Het zeewater is met 7/8 graden iets warmer dan de luchttemperatuur.
De rest van de week blijft het ook rustig weer. De zon schijnt geregeld, maar er zijn ook wolkenvelden. Vrijdag is er kans op een bui. Met een gemiddelde temperatuur tussen de 6 en 9 graden start het jaar zacht.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
2 weken geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
3 weken geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
3 weken geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
3 weken geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
3 weken geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 weken geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 weken geleden