Driehonderd aanmeldingen voor omstreden sneltest Corendon
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n driehonderd mensen hebben zich al aangemeld voor een sneltest op het coronavirus die reisorganisatie Corendon aanbiedt. Het gaat om tests die moeten aangeven of je antistoffen tegen het longvirus hebt aangemaakt. Het initiatief kwam Corendon op stevige kritiek te staan van minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid).
Corendon wil met de tests, die iedereen tegen betaling van 69 euro kan ondergaan, oefenen voor procedures die klanten moeten doorgaan voor 'coronavrije vakanties' die Corendon deze zomer hoopt aan te bieden. Daarvoor wordt een teststraat ingericht bij het Corendon-hotel in Amsterdam. Zo'n vijfhonderd medewerkers van Corendon zijn al op die manier getest.
Er zit wel een verschil tussen de sneltests die het bedrijf nu aanbiedt en die Corendon later wil uitvoeren. De huidige tests geven slechts aan of mensen het virus ooit hebben gehad, terwijl Corendon voor zijn vakanties wil testen of reizigers op het moment zelf ziek zijn. Testen ze negatief op Covid-19, dan mogen ze mee op vakantie en vrij rondlopen in een resort.
Te onbetrouwbaar
Minister De Jonge noemde het idee om all-inclusive vakanties aan te bieden met vooraf een coronatest onverstandig, omdat ze "schijnveiligheid" bieden. Corendon-topman Steven van der Heijden noemt die uitspraken "heel vervelend". "Het was overduidelijk dat De Jonge twee dingen door elkaar haalde. We zouden nooit mensen op basis van zo'n sneltest op vakantie laten gaan", zegt Van der Heijden
Met de tests waarvoor geïnteresseerden zich sinds woensdag konden aanmelden, hoopt Corendon vooral duidelijkheid te verschaffen bij mensen die twijfelen of ze ooit besmet zijn geweest. "Waar ik ook boos over ben, is dat gesuggereerd wordt dat dit onverantwoord gedrag in de hand zou werken. Als mensen bijvoorbeeld weten dat ze niet besmet zijn geweest, dan worden ze juist voorzichtiger", zegt Van der Heijden.
Toch is er ook op die bewering een en ander af te dingen, stelt een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Gezondheid en Milieu (RIVM). De bewuste sneltest op antistoffen is volgens onderzoek van het RIVM nog te onbetrouwbaar. Daardoor zouden mensen die wel besmet zijn geweest negatief kunnen testen, of juist positief terwijl ze het virus nooit onder de leden hebben gehad.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
12 uur geleden